Kaitseliit ja politsei ühendavad käesolevaks aastaks jõud

Hille Tressum 07. veebruar 2008, 13:47

Täna allkirjastavad Kaitseliidu ülem
kolonelleitnant Raivo Lumiste ja politseipeadirektor Raivo Aeg käesolevaks
aastaks koostöökokkuleppe. Uuendatav koostöökokkulepe põhineb 2004. aastal
Kaitseliidu ja politseiameti koostöölepingule riigi sisejulgeoleku tagamiseks
ning elanike turvatunde tugevdamiseks.

Raivo Lumiste sõnul on tegemist on konkreetse leppega."Kaitseliidu puhul rõhuasetusega sisejulgeolekule. Nagu näitas möödunud aasta on teatud juhtude puhul kaitseliitlaste kaasabi politseile möödapääsmatu,"sõnas Lumiste.

Raivo Aegi sõnul on politsei ja Kaitseliit teinud pikka aega edukat koostööd. Ühised koolitused, üritustel osalemised ja lastele ning noortele suunatud ennetustöö on olnud tulemuslik.

"Suvel oleme Kaitseliiduga teinud koostööd näiteks metsa eksinud inimeste otsimisel. Selliste ulatuslike operatsioonide puhul on kahe asutuse koostöö hädavajalik. Ka mõlema asutuse materiaal-tehnilist baasi on suuremate operatsioonide puhul võimalik ühiselt kasutada," sõnas Aeg.

Kaitseliidu täisealiste liikmete seast kuulub täna abipolitseinike ridadesse üle 10 protsendi ehk enam kui 1000 Eesti Vabariigi kodanikku.

Täna sõlmitava leppe kohaselt korraldavad politsei ja Kaitseliit ka käesoleval aastal vastastikku koolitusi. Noortele suunatud ennetustöö raames on uue projektina kavas ühiselt korraldada noortelaagreid. Jätkub mullu alanud koostöö Naiskodukaitse ja Eesti Politsei Naisühenduse vahel.

Uuendatav koostöökokkulepe põhineb 2004. aastal Kaitseliidu ja politseiameti koostöölepingule riigi sisejulgeoleku tagamiseks ning elanike turvatunde tugevdamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. February 2008, 13:47
Otsi:

Ava täpsem otsing