7. veebruar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Palmiste dresseerib mehi

Lugu on siin-seal Eestis mängitud juba ka jaanuaris, Tallinna esietendus on 11. veebruaril Rävala 8 saalis.

Tegijad lubavad pealkirjale viidates, et Eesti rahvas saab kuulda kogu tõde sellest, mis siis ikkagi ahvist inimese tegi - kas töö või hoopis miski muu.

Äratundmisrõõmu peaksid leidma nii paadunud teatraalid kui ka need, kes haruharva publiku hulka satuvad. See käib eelkõige meessoo kohta, kellele tehakse esmakordselt teatriajaloos naistega võrreldes hinnasoodustust.

Trupp nõustub, et tegemist on diskrimineerimisega, kuid seda ülla eesmärgi nimel ning loodab samas, et mehed oskavad vääriliselt hinnata oma naisi, kes neid käekõrval teatrisse tarivad.

Kuna laval on Eesti seksikaimaks valitud ja mitmetest seriaalidest tuntud Merle Palmiste, on tegijail seegi lootus, et mõnigi mees tuleb saali vabatahtlikult.

Etendus pakub vaatajale rea elulistest ja mõistetavatest näidetest otse igapäevaelust. Merle Palmiste mängib üksinda nii naisi kui ka mehi, aga ikka koomilises võtmes, nii et naerulihastele on korralik koormus garanteeritud.

Komöödiateatri juhi Hannes Villemsoni sõnul on lugu "Ürgmehega" seotud niipalju, et on sellest otseselt inspireeritud.

Näitemängu moodustavad sketšid järgnevad üksteisele nii, et moodustub ka oma läbiv liin.

Nagu "Ürgmehe" puhul, on tegemist n-ö avatud tükiga, mis tähendab, et etenduste käigus lisandub sinna uusi nõkse ja mõni publiku peal mittetöötav nali kaob.

Ameeriklase Rob Beckeri "Ürgmees" Jan Uuspõlluga peaosas jõudis Komöödiateatri egiidi all publiku ette kolm aastat tagasi Mati Undi lavastuses. Tegu on kogu maailmas populaarse monoetendusega, mis jutustab mehe ja naise erinevustest kiviajast praeguseni.

Hannes Villemsoni sõnul on sellele vastanduva ürgnaise teema olnud komöödiateatri mõtteis juba sellest ajast.

Kahjuks napsas leedukas Kostas Smoriginas hea pealkirja, kui tõi Eva Püssaga peaosas välja enda kirjutatud ja samuti "Ürgmehest" inspireeritud "Ürgnaise".

Oma seos on lool ka Rakvere teatris menukalt mängitava Kati Murutari näidendiga "Mina, naine" (peaosas Ülle Lichtfeldt), mis algselt oli Komöödiateatri plaanides.

Tekst Peep Pedmansonilt, lavastas Andrus Vaarik.

Autor: Ülle Hallik

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt