Hoopis teistsugune mobiiltelefon

15. veebruar 2008, 12:14

Uus Iisraeli mobiilitootja on valmis saanud
modulaarse mobiiltelefoni, mis töötab ka iseseisvalt, kuid seda saab samas
asetada teiste elektrooniliste seadmete sisse.

Kui tavaliselt mobiiltelefonilt eemaldada kõik üleliigne, jääks järgi Iisraeli ettevõtte uus Modu nime kandev telefon. Selle imepisikese, doominoklotsi suuruse telefoniga saab helistada ja sõnumeid saata ning vastu võtta. Sinna saab 16 gigabaidi ulatuses salvestada kontakte ning MP3-faile. Telefoni ekraan on väike, kuid täiesti kasutatav, väheste nuppudega klahvistikul puuduvad numbrid, kirjutas Technology Review.

Sel nädalal Barcelonas toimunud mobiilse maailma kongressil esitletud Modut saab kasutada eraldiseisvana, kuid lisaks saab teda asetada erinevate kestade sisse, näiteks autoraadiosse, GPS-seadmetesse või suurematesse mobiilidesse, mis laiendavad Modu funktsioone ja muudavad väljanägemist.

Modu tootjad loodavad, et uus telefon muudab inimeste suhtumist kaasaskantavatesse seadmetesse. Tänapäeval kasutavad inimesed kogu aeg ja igas olukorras sama telefoni. Modu tootjate arvates ei sobitu aga üks ja ainus telefon tänapäeva inimeste mitmekesise elulaadiga. Mõnikord oleks vaja kasutada võimalikult väikest telefoni, teinekord aga kasutada sõnumite saatmiseks suurt klahvistikku või filmide vaatamiseks suurt ekraani.

Mitme erineva telefoni ostmise asemel saaks Modul lihtsalt kestasid vahetada. Erinevaid kestasid plaanitakse hakata müüma Moduga paralleelselt. Kesti vahetades saab kasutaja erineva funktsiooniga telefonid, mille põhisüsteem jääb ikka samaks ja tuttavaks.

Tänapäeval mobiilides kasutatavad kiibid olid Modu jaoks piisavalt väiksed, kuid lisaks pidid valmistajad vähendama ekraani, klahvistiku ja aku suurust. Ekraani näiteks pidi uue telefoni jaoks spetsiaalselt disainima: see kasutab orgaanilisi valgust kiirgavaid dioode ning on vaid millimeetri paksune. Kuna imeväikeste numbritega klahvistik oleks ebapraktiline, lõid Modu tootjad lihtsama klahvistiku, mille abil saab siseneda ekraanil olevatesse menüüdesse. Tavalistes telefonideski kasutatavat liitiumioonpatareid muudeti pikemaks ja õhemaks. Siiski võimaldab see rääkida telefoniga järjest kolm tundi ning peab ilma kasutamata vastu 100 tundi.

Turu-uuringute firma Current Analysis mobiiliekspert Avi Greengart on uue telefoni edu suhtes skeptiline: „Paberilt lugedes tundub see tõepoolest väga mõistlik, kuid minevikus on kõik katsed luua modulaarseid telefone läbi kukkunud. Ettevõtted ei saa aru, kuidas tarbijad tooteid ostavad. Nad ei osta korraga palju mooduleid, teades täpselt ette, mida ja kuna neil vaja võiks minna. See nõuaks muutust tarbijakäitumises.”

Ettevõtte esimesed tooted tulevad oktoobris müügile Itaalias, Venemaal ja Iisraelis. Stardipakk, kuhu kuulub lisaks Module ka kaks kesta, maksab ligi 3100 krooni. 2009. aastaks loodetakse ettevõtte tegevust laiendada üle Euroopa ja ka USAsse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. February 2008, 12:13
Otsi:

Ava täpsem otsing