Woodstocki ründajale mõisteti tingimisi karistus

Mariliis Pinn 25. veebruar 2008, 15:25

Harju maakohus karistas aprillirahutuste
ajal Woodstocki baari rünnanud alaealist noormeest tingimisi pooleteiseaastase
vangistusega kolmeaastase katseajaga.

Aleksandrit süüdistati selles, et ta eelmise aasta 26.-27. aprillil osales Tallinnas nn pronkssõduri juurest alguse saanud massilistes korratustes, mis algas politseiametnikele vastuhakkamisega ning päädis Tallinna kesklinnas rüüstamise, purustamise ja süütamisega, vahendas kohtu pressiesindaja Dagne Hanschmidt.

Sel hetkel veel alaealine Aleksandr, olles üks märatseva massi liige, liikus 26. aprilli õhtul koos märatseva rahvamassiga ning võttis Pärnu mnt 41 asuva R-Kioski juurest maast eeluurimisel tuvastamata kaupluse rüüstamise käigus tänavale loobitud maale ja lameda ekraaniga televiisori, mille purustas vastu maad.

Samuti osales Aleksandr Tallinnas Pärnu mnt 19 asuva OÜ Mariel kuuluva Westmani Äri rüüstamises, võttes teiselt massi liikmelt vastu nimetatud kauplusest pärinevat kolm eeluurimiselt tuvastamata veini pudelit.

Samuti osales Aleksandr Tatari 64 asuva OÜ Teastar kuuluva baari Woodstock lõhkumises ja rüüstamises, visates baari suunas erinevaid alkohoolsete jookide pudeleid, kive ja muid ettejuhtuvaid esemeid.

Süüdistatava, tema kaitsja ja prokuröri vahel sõlmitud kokkuleppe kohaselt on Aleksandrile mõistetavaks karistuseks vangistus 18 kuud, mida ei pöörata täitmisele 3-aastase katseaja kestel. Süüdistatav tunnistas ennast süüdi ja kinnitas, et on kokkuleppest aru saanud ja nõustub sellega. Prokurör ja kaitsja jäid samuti sõlmitud kokkuleppe juurde.

Karistus seadustiku § 74 kohaselt jätta vangistus täielikult täitmisele pööramata kui Aleksandr kolme aastase katseaja kestel ei pane toime uut tahtlikku kuritegu ja täidab temale pandud seadusega sätestatud kontrollnõudeid Harju Maakohtu Kriminaalhooldusosakonna juhataja poolt määratud kriminaalhooldusametniku järelevalve all. Katseaja jooksul ei tohi Aleksandr tarvitada alkoholi ja narkootikume ning peab osalema kriminaalhooldaja poolt määratud sotsiaalabiprogrammides.

Aleksandr peab tasuma menetluskulu sundraha 6525 krooni.

Nädala eest mõistis kohus esimesena Woodstocki ründajatest kohtu alla antud praeguseks 15-aastase Toomase. Ta mõisteti süüdi massikorratuse ajal toime pandud kuriteos, kuid vabastati karistuse kandmisest. Samas allutas kohus Toomase üheks aastaks käitumiskontrollile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. February 2008, 15:24
Otsi:

Ava täpsem otsing