Ameerika muusikamogul pettis klientidelt välja üle 3 miljardi krooni

Hille Tressum 07. märts 2008, 18:23

Ameerika muusikamogulit Lou Pearlmani võib
ees oodata kuni 25-aastane vanglakaristus, sest mees tunnistas end süüdi
tuhandete klientide ja pankade petmises.

Eile toimunud kohtuistungil tunnistas mees end ulatuslikus riisumises süüdi. Mees tunnistas, et oli aastate jooksul petnud tuhandeid kliente ja kümneid panku. Tema tekitatud kahju hinnatakse 300 miljonile dollarile.

Ameerika muusikamogul Lou Pearlman tunnistas end eile Orlandos toimunud kohtuistungil tuhandete klientide ja kümnete pankade petmises süüdi. Pettustega on mees tekitanud sadade miljonite dollariteni ulatuva kahju, kirjutas The Guardian.

Muusikamogul Lou Perlman seisis eile Orlando kohtusaalis, kus kohtunik G. Kendall Sharp luges talle ette 47-leheküljelise süüdistuse. Mees kinnitas end etteloetud pettustes täielikult süüdi.

Pearlmani, kes seisab maailmakuulsate ansamblite Backstreet Boys ja NSYNCi edu taga, võib oodata kuni 25-aastane vanglakaristus. Seda muidugi juhul, kui mees ei juhata uurijaid välja petetud 300 miljoni dollari jälile.

Mehe järgmine kohtuistung leiab aset 21. mail, kus kohtunik määrab talle ka vastava karistuse.

Pearlmani petuskeem oli äärmiselt kaval. Mees lõi investorite petmiseks endale raamatupidamisfirma, kuhu kaasas erapooletu audiitori ja isegi ühe Saksamaa panga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. March 2008, 14:18
Otsi:

Ava täpsem otsing