Päästke plasmateler!

12. märts 2008, 14:13

Nintendo ülipopulaarsest mängukonsoolist
Wii on ühtäkki saanud plasmatelerite vaenlane. Wii-mängijad lihtsalt kipuvad
suures mänguhoos kogemata ka mängujuhtpulte otse telerisse viskama. Virtuaalses
tennisemängus või golfis on see kerge juhtuma.

Kui vana põlvkonna teleri ekraanile poleks lendav pult midagi teinud, siis plasmateleri päevad lõpetab pulditabamus hetkega, kirjutas New Scientist.

Vanade katoodtorul põhinevate kineskoopide sees on vaakum, mistõttu need valmistati tugevdatud klaasist. Tänapäevased plasma- ja LCD-telerite ekraaniklaas on õhuke, mille eesmärk on kaitsta vaid õhu eest. Vaakumit pole enam tarvis.

See on aga probleemiks Wii-mängijatele, kes mängivad pult peos tennist ja golfi ning suures hasardis läheb vahel teleka suunas lendu ka pult. Löök on küll hea, aga tulemuseks on purunenud kallis aparaat.

Nüüd on Panasonic tulnud välja lahendusega, kuidas plasmatelereid muuta vastupidavamaks. Selleks kaetakse telerite ekraan ülitugeva löögikindla klaasiga. Uute telerite esitlusel pommitati teleriekraani 250 grammise teraspalliga 40 sentimeetri kauguselt, see peaks vastama jõule, millega lendab vastu ekraani toa teisest otsast lendu lastud Wii-pult.

Isegi pärast tuhandendat katset oli ekraan ikka terve ja kriimustamata. Tavaline siledaekraaniline teler purunes esimese tabamusega.

Ideel on jumet ka neis kodudes, kus Wii-mängu veel pole. Väikelapsed viskavad telekat samuti puldiga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. April 2008, 11:35
Otsi:

Ava täpsem otsing