Tass teed päästab Siberi katkust

18. märts 2008, 13:20

Bioterrorismi vastases võitluses võib
teadlaste sõnul järgmiseks relvaks osutuda tass musta teed.

Cardiffi ja Marylandi ülikoolide rahvusvaheline töörühm viis läbi uurimuse, mille kohaselt must tee on hea ravim bakteri Bacillus anthracis vastu – see bakter ongi Siberi katku ehk antraksi põhjustaja, kirjutas Science Daily.

Musta tee raviomadusi on tunnustatud juba ammustest aegadest peale. Les Baillie ja Theresa Gallagheri juhitud töörühm avastas, et laialt kasutusel olev must tee takistab ka antraksi levikut, aga vaid siis, kui teed juuakse mustalt.

Paljudel juhtudel surmavat haigust antraksit põhjustab bakter Bacillus anthracis. Kui bakteri spoore sisse hingatakse, tekib väga tõsine ja kiiresti arenev haigus, mistõttu antraksit saab kasutada biorelvana.

Professor Baillie sõnas: "Leidsime, et tees sisalduvad spetsiaalsed komponendid vähendavad efektiivselt katkubakteri aktiivsust.”

Uurimus lisab veel ühe täienduse pikale reale kasulikele omadustele, mida on avastatud tavalisel mustal teel. Uurimus näitas aga ka, et piima lisamine teetassi katkestas täielikult tee antibakteriaalsed omadused.

Professor Baillie jätkas: "Soovitaksin inimestel loobuda piima lisamisest teele vähemalt seniks, kuni biorelva kasutamise oht tavakodanike vastu on täielikult möödas.”

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. December 2008, 12:11
Otsi:

Ava täpsem otsing