Tehti kindlaks Politkovskaja mõrvar

28. märts 2008, 20:10

Venemaa kriminaaluurijad on kindlaks teinud
ajakirjaniku Anna Politkovskaja mõrvari isiku ja proovivad teda tabada.

President Vladimir Putini terav kriitik Anna Politkovskaja tulistati surnuks 2006. aasta oktoobris tema Moskva kortermajas. Naise tapmine tekitas rahvusvahelise meelepaha ning survestas Putinit kindlustama, et juurdlus leiaks lahenduse, vahendas Reuters.

„Kurjategija, kes sooritas selle kuriteo – Anna Politkovskaja mõrva -, on kindlaks tehtud. Kasutusele on võetud meetmed, et kurjategija tabada ja arreteerida,” ütles juurdlusega seotud prokurör. Prokurör ei öelnud avalikkusele mõrvari nime.

Üheksale juurdlusega seotud kahtlusalusele on juba süüdistus esitatud, teatas prokurör täna.

Ajalehe, kus Politkovskaja töötas, Novaja Gazeta peatoimetaja ei võta tõsiselt uudist mõrvari kohta, vaid peab seda süüdistajapoolseks manöövriks. Dmitri Muratov märkis, et juba eelmisel aastal teatati, et mõrvari nimi on teada. Muratovi sõnul tahavad praegu prokurörid ühte süüdistatavat – FSB kolonel Pavel Rjaguzovi – vangis hoida, öeldes, et mehe kaaskurjategija on veel vabaduses.

Rjaguzovi hoitakse kinnipidamiskohas ametikoha kuritarvitamise eest. Uurijate väitel andis Rjaguzov Politkovskaja aadressi ühele teisele kahtlusalusele, kes omakorda andis selle edasi tapjale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. October 2008, 20:33
Otsi:

Ava täpsem otsing