Vooglaidu kimbutas Vene miilits

02. aprill 2008, 07:18

Peterburis hotelli rajava Märt Vooglaiu
osaühingu Manutent Vene tütarfirmas korraldas miilits läbiotsimise ja võttis
kaasa hulga dokumente. Praeguseks on Vooglaiu sõnul kõik jälle korras.

Äripäeva allikas Venemaal kinnitas, et tänavu veebruaris andis Peterburi Vassili rajooni miilitsaülem polkovnik V. Rõþov välja määruse finants- ja majandusrevisjoni korraldamiseks kohalikus firmas OOO Otel Pljus, mis ongi kõnealust hotelli rajava Manutendi tütarettevõte.

Kaks nädalat hiljem toimus ettevõtte kontoris läbiotsimine, mida juhtis majanduskuritegevuse vastu võitlemise osakonna vanemoperatiivvolinikust miilitsakapten O. Aleksejev. Kogu protsess jäädvustati videolindile. Kaasa võeti hulgaliselt dokumente, mis mahutati üheksasse pappkasti. Paberitest tehti tühjaks ka seif, mille võti leiti ühest lauasahtlist. Peterburist saadud andmetel peeti Manutendi sealse tütarfirma tegevjuht läinud nädala lõpus kinni. Puuduvad andmed, kas ta ka praegu on vahi all. Samuti olevat peatatud hotelli ehitus. Läbiotsimismääruses on läbiotsimise põhjusena ära mainitud vaid üksnes miilitsasse laekunud informatsioon.

OÜ Manutent Hotellid juhatuse liige Reimo Raid imestas alul küsimuse peale ja lubas uurida, kas info vastab tõele. Tagasi helistades teatas ta, et tõesti oli maksuameti reid, kus kontrolliti vana käibemaksu tasumise asja, kuid hotelli ehitamist peatatud pole.

E-posti teel saadetud täpsustavate küsimuste peale helistas ajakirjanikule Manutendi omanik Märt Vooglaid, kes tunnistas, et läbiotsimine toimus ning otsiti ebaseaduslikku tarkvara. "Tänaseks on kõik korras ja asjad on tagasi antud. Kedagi vahi alla pole võetud," märkis ta napilt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. June 2008, 14:11
Otsi:

Ava täpsem otsing