Koger Partnerid ning endine Avaroni partner asuvad kinnisvaraäri ajama

04. aprill 2008, 14:30

Avaron otsustas müüa oma osaluse
kinnisvarainvesteeringute ühisettevõttes ehitus- ja kinnisvaraarendusfirmale
Koger Partnerid ning seni Avaronis kinnisvarainvesteeringute eest
vastutanud partnerile Aadu Ojale.

Avaron tegi seni koos Koger Partneritega ettevalmistusi selleks, et siseneda kinnisvarainvesteeringute juhtimise valdkonda ning luua Baltikumile, Venemaale ja SRÜ riikidele keskenduvad kinnisvarainvesteerimistooted. Avaronile kuulus ühisettevõttest 60% ning Koger Partneritele 40%. Hiljuti võttis Avaron vastu otsuse kinnisvarainvesteeringute ärist väljuda ja keskenduda aktsiafondide juhtimisele ning müüs kogu oma 60% osaluse ühisettevõttest Avaron Properties Koger Partneritele ning Aadu Ojale, kes on nüüd võrdse osalusega partnerid.

Tehingu hinda pooled konfidentsiaalsusleppele viidates ei avalikusta. Tehingu tulemusena väljub Aadu Oja ka Avaroni partnerite ringist.

Kinnisvarainvesteeringute äriliini hakkavad edaspidi arendama Koger Partnerid ning Aadu Oja. "Täna on ostetud äriliini omanikud võrdsetes osades K P ja Aadu Oja. Osanikeringis võib aga lähiajal tulla veel muudatusi, sest eelläbirääkimiste põhjal oleme valmis jagama osalust investeeringute juhtimise ettevõttes suuremate investoritega," märkis Koger Partnerite strateegiliste investeeringute juht Alar Ehandi.

Avaron keskendub tulevikus aktsiafondide ja muude aktsiainvesteeringute juhtimisele. "Müüsime osaluse kinnisvarainvesteeringute ühisettevõttes, kuna Avaron soovib keskenduda Avaron Balkani Fondi ja Avaron Areneva Euroopa Väikeettevõtete Fondi ning investeerimismandaatide haldamisele," selgitas Avaroni juhtivpartner Kristel Kivinurm-Priisalm. Kivinurm-Priisalmi sõnul on pärast viimase 9 kuu hinnakorrektsiooni Kesk- ja Ida-Euroopa aktsiaturgudel jälle väga soodne riski-tulu suhe ning sealsetel turgudel nähakse palju häid investeerimisvõimalusi.

"Lähiajal käivitatakse Venemaa väikelinnadele keskenduv RED Volga investeerimisprojekt kinnise investeerimisettevõttena. Investeeringute turgudes ja objektides midagi ei muutu, eriti kuna eeltöö Venemaa väikelinnades on paljuski tehtud. Muutub vaid investeeringu vorm, seni plaanitud investeerimisfondi asemel tehakse kinnised võlakirjaemisioonid," selgitas Aadu Oja. Oja ütles, et tänaseks on indikatiivne huvi investeerimistoote vastu 3 miljonit eurot, kuid see võib esimese emissiooni käigus kasvada kuni 10 miljoni euroni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. September 2008, 14:53
Otsi:

Ava täpsem otsing