Ülemiste City saab teenuste maja

05. mai 2008, 14:44

Ülemiste City alustas teenuste maja
projekteerimisega. Hoonesse plaanitakse koondada meditsiini-, spordi-, tervise-
ja lasteasutused, teatas linnaku arendaja.

Teenuste maja näol on tegemist vana valukojaga, kus hoiti liiva ja lupja. Hoonest säilitatakse kolme korruse ulatuses senine välisfassaad ning rajatakse peale täiendavalt klaasist fassaadiga neljas korrus. Veebruaris lammutati osa vanast valukojast, et rajada sõidutee, mis ühendab Valukoja ja Keevise tänavat ning kergendab linnakusisest liiklust.

Samuti avab see juurdeehitatav teelõik ligipääsu Tartu maanteelt ilma Ülemiste ristmikku läbimata. Uue tee ja Keevise tänava nurgal asub ka Ustus Aguri maja, kuhu muuhulgas kolib näiteks MicroLink.

"Sellise teenustekompleksi rajamine on oluline osa meie linnaku kontseptsioonist, kus kõik peab töötajate aja säästmiseks käe-jala juures olema. Paigutame kõik olulisemad teenused ühte hoonesse ja nii on nad seeläbi mugavalt ühest kohast kättesaadavad – kui on vaja arsti juurde minna, on see kohe siinsamas, sama asi on näiteks panga ja spordiklubiga," kommenteeris Ülemiste City juhatuse esimees Gunnar Kobin.

Restori peaarhitekt Mart Keskküla peab hoonet põnevaks väljakutseks: "Punasest tellisest endine valukoja laohoone on arhitektuuriliselt huvitav väljakutse. Projektile lisab väärtust maja ajaloolisus, samuti on põnev kujundada endisest avarast tootmishoonest teeniduskompleks."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. May 2008, 14:42
Otsi:

Ava täpsem otsing