Mart Laar jagas Ukrainas õpetussõnu

06. mai 2008, 18:21

Isamaa ja Res Publica Liidu esimees Mart Laar
kohtus Kiievis Ukraina esimese asepeaministriga, et jagada kogemusi Eesti
integreerumisest Euroopa Liidu ning NATO-ga, teatas IRL

Asepeaminister Hryhoriy Nemyria tutvustas Mart Laarile Ukraina plaane lähenemisel Euroopa Liidule ning liikmelisuse tegevuskava taotlemisel NATO-lt. Arutluse all olid ka Ukrainas käivitatud majandusreformid ning Eesti võimalused toetada Ukraina integratsiooni Läänega.

Laari sõnul on Ukraina Eestile ja laiemalt kogu Euroopale ülimalt oluline riik, keda tuleb toetada nüüd ja praegu. "Iseseisva, stabiilse ja eduka Ukrainata on stabiilset Euroopat raske kui mitte võimatu ette kujutada," lausus Laar.

Tema sõnul peetakse Eestit üleminekuriikidest edukaimaks, mistõttu on huvi Eesti kogemuse vastu Ukrainas suur.

„Ukraina probleemiks on jätkuv poliitiline ebastabiilsus ning põhiseadus, mis ei võimalda omada reformide teostamiseks kindlat vundamenti ega võidelda korruptsiooniga, mille tase Ukrainas on endiselt ohtlikult suur,“ sõnas Laar.

Tema sõnul aitab Eesti kogemuse kohaselt korruptsiooni vähendada liberaalsete reformide võimalik kiire teostamine.

Lisaks arutati kohtumisel koostöö tõhustamist kommunismi kuritegude teadvustamisel ja hukkamõistmisel. Mart Laar kuulub koos Zbiegniew Brzezinski ja Volker Rühega Ukrainat nõustavate ekspertide rühma, mis hiljuti avaldas rapordi Ukraina olukorrast ja tema ees seisvatest väljakutsetest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. July 2008, 18:56
Otsi:

Ava täpsem otsing