Ettevõtjatele asutakse töötajate värbamiseks raha jagama

08. mai 2008, 10:36

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan
Parts saatis eile ministeeriumitesse kooskõlastamiseks määruse „Arendustöötajate
kaasamise toetamise tingimused ja kord“ eelnõu, millega soodustatakse
arendustöötajate värbamist ettevõtetesse.

Ettevõtetele toetuse andmisega innovatsiooniga tegelevate inimeste värbamiseks tahetakse neid ärgitada tegelema rohkem uute toodete, teenuste, tehnoloogiate ja protsesside arendamisega või nende olulise täiendamisega. Eelnõu eesmärk on suurendada Eesti ettevõtjate rahvusvahelist konkurentsivõimet ning tihendada koostööd ettevõtete ja ülikoolide vahel, teatas ministeerium.

Eelnõu järgi saab Eestis registreeritud firma palgata arendustöötaja kas teadusasutusest või välismaa ettevõttest. Toetus katab selliste arendustöötajate palgakulud kuni 50% ulatuses kuni kolme aasta jooksul. Perioodiks 2007-2013 on meetmele „Arendustöötajate kaasamise toetamine” kavandatud 210 miljonit Eesti krooni Euroopa Liidu Sotsiaalfondi raha.

Arendustöötajate ettevõtetesse kaasamise toetamise vajadust kinnitas ka majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis 2007. aastal valminud eeluuring, millest selgus, et Eesti ettevõtete võimekus innovatsiooniprojektide juhtimisel on madal, samuti on tagasihoidlik teadmistesiire ettevõtete ja teadusasutuste vahel. Eestis on viimase kümnendi jooksul käivitunud palju tugeva turupotentsiaaliga ettevõtteid, kellel on head eeldused edasiseks arenguks, kuid puudub tihtipeale kompetents ja kogemused uuendustegevuse käivitamiseks, sh uute innovaatiliste toodete, teenuste ja tehnoloogiate arendamiseks ning protsesside uuendamiseks, selgus uuringust.

Pärast kooskõlastusringi läbimist peab määruse kinnitama valitsus. Määruse kehtimahakkamisel hakkab taotlusi vastu võtma Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. May 2008, 10:49
Otsi:

Ava täpsem otsing