Uuringufirma: valimised võidaks Reformierakond

27. mai 2008, 16:14

Norstati värskest uuringust selgub, et kui
praegu toimuksid valimised, ei oskaks kolmandik inimestest kellegi poolt
hääletada, mistõttu Reformierakond võidaks valimised.

Neist, kes kellegi poolt oskaksid hääletada, valiksid 34 protsenti Reformierakonna ning 27 protsenti Keskerakonna. IRL ja Sotsiaaldemokraadid saaksid vastavalt 14 ja 13 protsenti. Tähelepanu väärib ka see, et praegune valitsuskoalitsioon jääks võimule ka siis, kui valimised toimuks praegu. 5 protsendi künnist oleks lootust ületada Eestimaa Rohelistel, ent Rahvaliidul tekiks sellega raskusi.

Nendest inimestest, kes eelmistel valimistel ei osalenud, ei läheks valima 37% vastanutest, 32% ei oska oma eelistust öelda ja 13% vastanute südamed on võitnud Keskerakond.

Rahvaliidu valinud inimestest 39% ei oska hetkel öelda, keda nad homme valiksid. Kõige rohkem ehk 10% on endale Rahvaliidu toetajatest endale võitnud Reformierakond.

Keskerakond on rivaalidele keskmiselt kaotanud 1-3%, samas 27% inimestest, kes eelmine kord Edgar Savisaare juhitud parteile hääle andsid, ei tea nüüd, keda toetada.

Sama seis on ka reformierakonnaga, 28% nende endistest toetajatest ei oksaks kellegi poolt hääletada.

Kõige truumad on roheliste valijad, 71% eelmistel valimistel Eestimaa Rohelisi toetanuist annaks ka homme oma hääle neile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. August 2008, 20:52
Otsi:

Ava täpsem otsing