Miljonipettur müüb internetis ehitusmaterjale

10. juuni 2008, 15:11

Maksupettuse eest tingimisi vangi
mõistetud Hardi Rätsepa firma Perlaton Grupp müüb Hange.ee vahendusel
ehitusmaterjale, ettevõte võlgneb samal ajal ligi 7,2 mln krooni
makse.

Viimati esitas täna betoon- ja raudbetoontooteid müüv Perlaton Grupp äriregistrile 2003. aasta majandusaruande. Hilisemaid aruandeid registris pole.

Äripäev kirjutas möödunud aasta märtsis, et Lõuna-Eesti mehed Hardi Rätsepp ja Tarvo Israel jäid kohtus süüdi suures käibemaksupettuses ning pidid riigile maksma 8 miljonit krooni.

Tartu maakohus mõistis 2006. aasta novembris Iisraelile kahe aasta ja kahe kuu, Rätsepale kahe aasta ja kuue kuu pikkuse vangistuse. Vangistust kohus täitmisele ei pööranud, sest maksupetturid lubasid raha ära maksta. Mullu kevadeks olid nad aga raha maksmata võimude silmist kadunud.

Raha tagasimaksmiseks määras kohus Israelile ja Rätsepale kuni katseaja lõpuni maksegraafiku, mille järgi pidid nad maksma vastavalt 4000 ja 3000 krooni kuus. 8 miljoni krooni maksmiseks kulub mõlemal 85 aastat.

Israeli firma Legem Grupp (uue nimega LBB-Eesti Grupp) kasutas käibemaksupettuseks fiktiivseid arveid ja olematud tehinguid. Perlaton Grupp OÜ osales samas petuskeemis.

Äriregistri andmeil oli kaubanduse ja ehitusega tegeleva Legem Grupi 2004. aasta käive 32 miljonit, kasum 3,3 miljonit krooni. Perlaton Grupi viimane majandusaasta aruanne 2003. aastast näitab, et firma kasum oli toona 307 000 krooni.

Äriregister on Perlaton Gruppi majandusaasta esitamata jätmise eest korduvalt trahvinud. Viimati lubas register Perlaton Grupi sundlikvideerida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. June 2008, 19:10
Otsi:

Ava täpsem otsing