BÖRS: inflatsioon rõhub Aasia börse

12. juuni 2008, 10:13

Aasia aktsiaturgudel leidis aset suurim
langus viimase kolme kuu jooksul. Börse lükkas langusesse kartus
kiireneva inflatsiooni ja krediidiprobleemide pärast, mis ei mõju hästi
majanduskasvule.

Jaapani Nikkei 225 indeks oli Tokyo börsi sulgemiseks langenud 2,1%, 13 888,60 punktini. Hang Seng indeks kaotas kohaliku aja järgi kella 12:30ks 2,2%, langedes 22 809,93 punktini, kirjutab Bloomberg.

Indias tingis aktsiahindade languse keskpanga ootamatu intressimäärade tõstmine. Austraalia suuruselt teise investeerimisfirma Babock Brown aktsia hind kaotas rekordilised 25%, kui ettevõte teatas, et lühikeseks müüja soovijad on aktsia sihikule võtnud. Maailma suurima kaevandusettevõtte BHP Billiton aktsia hind kukkus 3,6%, 41,87 Austraalia dollarini. Maailma suuruselt kolmanda terasetootja JFE Holdings aktsia hinna 5,9%-lise languse tingis oletus, et nõudlus toorme ja terase järele langeb.

“Tõusev inflatsioon on praegune selge oht,” ütles investeerimisfirma ING Investment Management Manila üksuse peaanalüütik Paul Joseph Garcia. “Inflatsioon vähendab ettevõtete marginaale ja aeglustab tarbimisnõudlust. Kui naftahinnad püsivad kõrgetena, võib esineda uus tulude vähenemise laine” lisas ta.

Bloombergi uuringu kohaselt on investorid USAs, Jaapanis ja Euroopas üha enam veendunud, et börsid langevad järgmisel kuuel kuul, kuna kaupade hinnad vähendavad kasumeid ning sunnivad keskpanku intressimäärasid tõstma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. June 2008, 15:03
Otsi:

Ava täpsem otsing