Kümme põhjust, miks sa ei ole rikas

Agnes Ojala 04. juuli 2008, 18:13

Kui rikkus sinu eest plehku paneb, loe
hoolega, mis võib olla selle taga. Üsna kindlasti leiad siit põhjuse(d).

USA majandusportaali TheStreet kogutud nimekiri sobib kindlasti ka teispool Atlandit elavaile inimestele, kirjutas kauppalehti.fi.

1. Hangid endale need asjad, millest naabrid unistavad. Kallid vidinad söövad su raha, kuigi võiksid selle hoopis kasvama panna.

2. Oled kannatamatu. Krediitkaardi aktiivne kasutamine teeb teised rikkaks ja sinu vaeseks.

3. Sul on halvad harjumused. Suitsetamine, joomine ja hasartmängude mängimine nõuavad palju raha. Suitsetamine tõstab ka tervishoiukulutusi ja vähendab su kodu väärtust.

4. Sul puudub eesmärk. Pead mõtlema välja parema strateegia kui lihtsalt, et tahad olla miljonär. Säästmis- ja investeerimiseesmärgid tuleks välja mõelda aasta kaupa ja eesmärkide täitmiseks tuleb koostada plaan.

5. Sa ei ole kogunud tagavara halbadeks aegadeks. Õnnetus võib juhtuda kellega tahes ja kui kindlustust ei ole, võid kaotada kõik korraga.

6. Tahad liiga palju liiga kiiresti. Lotovõit tundub ahvatlev, kuid pikselöögist tabamust saada on tõenäolisem. Soov kiiresti ja lihtsalt rikastuda muudab sinu investeerimisotsused tõenäoliselt nõrgaks.

7. Loodad oma vara haldamisel teistele. Loodad rahaasjades vaid teiste tehtud otsustele. Kahjuks tahab enamik inimesi raha just iseendale ja see soov juhib neid ka siis, kui nad teevad otsuseid sinu rahaasjade kohta.

8. Investeerid asjadesse, millest sa aru ei saa. Kuuled, et mõni tuttav on teinud mõnusa tehingu ja tahad endale sama. Tuttaval läks hästi, kuna ta teadis, mida tegi. Raha viskamine projektidesse, mida sa korralikult ei tunne, viivad vaesumiseni.

9. Kardad oma raha pärast. Kardad riski nii palju, et hoiad raha tavahoiusel, kus inflatsioon selle väärtust sööb. Samal ajal keeldud raha panemist kõrgemat intressi maksvasse finantsinstitutsiooni, kuna kardad, et kaotad oma vara.

10. Sind ei huvita rahaasjad. Arvad, et kui teenid piisavalt paku, ei ole raha pärast vaja muretseda. Praegused võlad saavad iseenesest millalgi tulevikus ära makstud. Kahjuks nõuab rikastumine aga planeerimist. Valdav enamus ei saa rikkaks mitte juhuslikult.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. August 2008, 21:00
Otsi:

Ava täpsem otsing