Sauk: enamus ehitusettevõtteid on töötajate arvu vähendanud

22. juuli 2008, 11:01

YIT Ehitus AS juhatuse esimees ja juht
Priit Sauk ütles, et pole saladus, et enamus nende konkurente on töötajaid
vähendanud, YITis on samuti arvuliselt vähem töötajaid kui aasta tagasi.

„Ma arvan, et enamus meie konkurente on vähendanud töötajaid. Nimeliselt ei tahaks öelda, aga tean personaalselt, et eelmisel reede koondas üks ehitusettevõte 15 inimest,“ sõnas Sauk ning lisas, et tööjõud käib ennast pakkumas ja nii see info liigub ka.

Koondamisi ja sundvähendamist YITis Sauk eitas. „Me loodame oma häid inimesi hoida, aga tüki arv täna on kindlasti väiksem kui see oli aasta tagasi. Mingeid massilisi koondamist või sundvähendamist me teinud ei ole.“ Küsimusele, kas tööjõu kulude vähendamise eesmärgilt välistööjõudu on värvatud, vastas juht, et täna ei ole YIT seda kindlasti tegema pidanud.

Eile avaldas statistikaamet ehitusindeksi, mille üks komponent tööjõukulu oli II kvartalis 0,6% väiksem kui I kvartalis. Kas praeguses olukorras piisaks 0,6% tööjõukulu odavnemisest? „Võib-olla ehk mitte,“ ütles Sauk lühidalt, kuid rõhutatult. Tema sõnul on alltöövõtjate kogupakkumise hind langenud 20-25%. „Seal ei ole muidugi ainult tööjõu arvelt seda tehtud, oma osa moodustavad ka materjalid ja masinad.“

Milline number oleks aga piisav, selle kohta ütles Sauk, et tema ei julge küll praegu öelda numbrit, mis oleks just see õige tööjõukulude kahandamiseks ning lisas, et inimesed muidugi töötasu vähendamisega naljalt nõus ei ole, seega on peamine kärpimise koht just töötajate arv.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. July 2008, 14:56
Otsi:

Ava täpsem otsing