LHV: Baltika kasum süstib optimismi investoritesse

24. juuli 2008, 16:21

LHV analüütiku Sten Pisangi hinnangul on
täna veel raske öelda, kas teine kvartal on pöördepunkt või mitte, kuid teatavat
optimismi peaks see investoritesse siiski süstima. Oluliseks saab kasumlikkuse
tõstmine Balti turgudel.

Pisangi hinnangul saab oluliseks näitajaks see, kas ja kui kasumlikult suudetakse Balti regioonis praeguses kehvas majandusseisus edu saavutada. Tema sõnul on üks kvartal liiga lühike aeg, et sellest pikaajalisi järeldusi teha.

„Garantiid ei saa keegi anda, et tegevus on ka edaspidi kasumlik, kuid vähemalt on Baltika üle pika aja valmistanud investoritele meeldiva üllatuse,“ rõhutas analüütik, sest mida rohkem suudetakse tulusid hajutada erinevate riikide vahel, seda väiksemaks muutub ühe konkreetse riigi või piirkonna risk ja seeläbi saavutataks ka suurem stabiilsus.

„Ootasime, et kvartal lõpetatakse kahjumis, kuid tegelik 18,8 miljoni kroonine kasum tuli üllatusena,“ tõdes LHV analüütik Sten Pisang Baltika teise kvartali üle ootuste tugevate tulemuste kohta. Ta märkis, et vaatamata 60 protsendi tulude teenimisele endiselt jahtuvates Balti riikides, on lõpuks Venemaa, Ukraina ja Poola poed suudetud kasumlikult tööle saada. Baltika aktsia on LHV-l pikka aega olnud „müü“ soovitusega, mis on ennast Pisangi arvates igati õigustanud. Hetkel on prognoosid viimaste tulemuste valguses ülevaatamisel ja vajadusel muudetakse ka soovitust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. August 2008, 14:21
Otsi:

Ava täpsem otsing