SpaceX’i tabas järjekordne põrumine

04. august 2008, 13:39

Internetiäriga rikastunud ettevõtja Elon
Muski püüdlused panna käima edukas kosmoseäri said järjekordse tagasilöögi, kui
juba kolmas rakett kosmosesse saatmisel hävines.

Rakett plahvatas pisut enam kui kaks minutit peale starti. Raketi ehitas California ettevõte Space Exploration Technologies Corporation.

Elon Musk sai tuntuks online-maksete firma PayPali asutajana. 2002. aastal müüs ta ettevõtte 1,5 miljardi dollari eest eBay’le. Muski uuel ettevõttel SpaceX on praeguseks 525 töötajat ning ettevõte üritab käima saada odavat teenust satelliitide ja muude orbiidil vajalike seadmete kosmosesse toimetamiseks, kirjutas The New York Times.

Rakett startis laupäeval Vaikses ookeanis asuvalt Kwajaleini atollilt. Pardal oli kolm USA kaitseministeeriumi ja NASA satelliiti. Eelmised ebaõnnestumised tabasid ettevõtet 2006. ja 2007. aasta märtsis.

SpaceX töötab välja ka senistest veel suuremat raketti Falcon 9, mis peaks plaanide kohaselt hakkama 2010. aastal Rahvusvahelise kosmosejaamaga ühendust pidama, sest NASA süstikute kasutamine plaanitakse selleks ajaks lõpetada.

Vaatamata ebaõnnestumistele pole SpaceX kaotanud lootust ning järgmised Falcon 1 rakettide stardid toimuvad õige pea. „See ei tohiks olla üllatuseks, et alguses toimub palju ebaõnnestumisi, sest ühekordselt kasutatavate rakettide kavandamisel ei nähtagi katselende ette,“ ütles sõltumatu konsultant Charles Lurio. „Ma loodan, et SpaceX jätkab üritamist, sest seal on väga kompetentsed inimesed,“ lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. September 2008, 17:49
Otsi:

Ava täpsem otsing