Gräzin ja Rõivas tahavad lõppu Eesti Posti ja SMS-laenude koostööle

07. august 2008, 16:45

Riigikogulased Igor Gräzin ja Taavi Rõivas
tegid täna majandusminister Juhan Partsile ettepaneku lõpetada Eesti Posti
koostöö SMS-laenude pakkujatega.

Riigikogulaste hinnangul saaks Parts anda ettevõtte üldkoosolekuna poliitilise suunise, et see teenus on riigi omandis ettevõtte tegevuspõhimõtetega vastuolus.

Igor Gräzini sõnul on SMS-laenude kiire leviku tagajärjel sattunud paljud pered üle Eesti püsivatesse rahalistesse raskustesse ning riik on teinud korduvalt pingutusi röövellike laenude leviku piiramiseks.

„Äriseadustik ei anna ettevõtte juhatusele ega nõukogule võimalust keelduda ettevõttele majanduslikult kasulikust tehingust poliitilistel kaalutlustel,“ ütles Rõivas: „Samas on selge, et röövellike kiirlaenude levikule kaasa aitamine ei lähe kuidagi kokku avalikus omandis oleva ettevõtte eksisteerimise loogikaga.“

Gräzin ja Rõivas meenutavad kirjas Partsile ka tulemuslikku koostööd reklaamiseaduse muutmisel, teatavasti rakendub sügisest kiirlaenude reklaamile nõue öelda välja krediidi kulukuse määr.

Vastavalt avalikkuseni jõudnud informatsioonile on AS Eesti Post sõlminud lepingu SMS laenu pakkujatega osutamaks isiku identifitseerimise teenust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. August 2008, 14:09
Otsi:

Ava täpsem otsing