Välisministeerium soovitab Gruusiast lahkuda

13. august 2008, 16:29

Seoses ebastabiilse olukorraga Gruusias
soovitab välisministeerium jätkuvalt vältida reisimist Gruusiasse ning kõigil
sealviibijatel lahkuda.

Soovitame tungivalt kõigil Gruusiasse sõitjatel kiirema konsulaarkaitse tagamiseks end kindlasti enne reisi välisministeerium kodulehel registreerida, teatas ministeerium. Ankeedi leiab aadressil: http://www.vm.ee/registreerumine/.

Kõik, kellel on raskusi Gruusiast lahkumisega, saavad ööpäevaringselt juhiseid konsulaarabi telefonil (+372) 5301 9999 või Eesti saatkonnast Thbilisis erakorralistel konsulaarabi telefonidel (+995) 5867 2368 ja (+995) 9573 3368 või saatkonna üldnumbril (+995) 32 365 122. Helistades Eesti saatkonda Thbilisis võib esineda sideühenduses probleeme.

Lähisugulastel, kellel on informatsiooni Gruusias viibivatest Eesti elanikest, palub ministeerium neist teavitada ülalpool nimetatud telefonidel või kasutada välisministeeriumi kodulehel asuvat registreerimisankeeti: http://www.vm.ee/registreerumine/.

Eesti suursaatkond Thbilisis asub aadressil:
Likhauri 4, Saburtalo, 0171 Tbilisi, Gruusia
e-mail tbilisisaatkond@mfa.ee

Hetke seisuga, st 13. august kell 15.55 on välisministeeriumi konsulaarosakond koostöös Eesti saatkonnaga Thbilisis kaardistanud 162 Eesti kodaniku, kaasmaalase, Soome kodaniku ja etnilise eestlase andmed, kes olid ja on Gruusias.

Gruusiasse on otsustanud jääda 14 Eesti kodanikku (sh 6 ajakirjanikku). Välisministeerium täpsustab informatsiooni veel 35 Eesti elaniku asukoha või lahkumissoovi kohta.

Välisministeeriumile on alates 11. augustist oma soovist külastada Gruusiat teatanud viis inimest.

Estonian Airi erilennuga saabus 12. augustil Jerevanist Tallinna 83 inimest (sh 8 last), kelle hulgas olid lisaks Eesti elanikele veel ukrainlased, ameeriklased, venelased, britid, taanlased ja soomlased. Teiste riikide kodanikel käisid lennujaamas vastas siinsete saatkondade esindajad, keda välisministeerium eelnevalt nende saabumisest teavitas.

Poola erilennukiga Trabzonist saabunud 7 Eesti kodanikku jõudsid 12. augusti õhtul koju. Samuti on Gruusiast lahkunud Soome mägironijate grupis olnud eestlane, kes jõudis koos grupiga eile Moskvasse. Vilniusesse saabus Leedu sõjaväelennukiga 6 inimest, kellel aitab tagasi Eestisse jõuda meie saatkond.

Oleme pidevas kontaktis Mestia külas viibiva 14-liikmelise Eesti mägironijate grupiga ning püüame leida turvalisimat lahendust nende sealt äratoomiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. August 2008, 18:01
Otsi:

Ava täpsem otsing