Äripäev Gruusias: Eesti abistajad Thbilisis

Annika Matson 15. august 2008, 13:11

Äripäeva ajakirjanikud said täna Thbilisis
kokku Eestist saabunud abistajatega.

Eemalt vaadates olid Eesti abistajad tavaline turismigrupp Thbilisis, kirjutab Gruusiast Äripäeva ajakirjanik Romet Kreek. Kuid siiski, lähemal vaatlusel selgus, et valgete T-särkide käistel olid sinise kolmnurgaga käe kujutisega logod. Venemaa uudisteagentuur Interfax teatas, et Eesti üksus on täienduseks Gruusia armeele.

"See on jama," lausus kultuuritöötaja Rasmus kaaslaste noogutuste saatel Vene uudise kohta. Eile saabumise järel uuris abistajatelt ka Prantsusmaa meedia, et mis üksustest nad on. 45st Gruusiale humanitaarabi osas abiks tulnud eestlastest olid vahest pooled reservohvitserid. Mõned abistajad ei olnud ajateenistust läbinud. Mõnel olid jalas kaitsevärvi püksid, kuid enamusele Gruusia armee välivormi ei jätkunud - vahest paarile inimesele. Küsimusele, kas neile enesekaitseks ka relvad jagatakse, tuli üllatuslik eitus - tulime siia abistama, mitte sõjalisele missioonile.

"Tulime siia abistama," lisas Rasmus purskkaevude lähedal. Puid lähedal ei olnud, kus kõrvetava päikese eest varju leida võinuks. Varsti pidi õhutemperatuur tõusma 38 kraadile. "Meil on siin sõpru. Olen varemgi Gruusias käinud."
Gruusia parlamendi juures vaba aja saanud abistajad ootasid juhtnööre, kus ja kuidas hakatakse põgenikelaagrit ülesse ehitama. Praegu on Gruusias palju väiksemaid põgenikelaagreid, puudub ülevaade, kui palju on põgenikke. Nüüd ehitatakse suurem, kuhu abivajajaid koondada. Siis selgub ka täpsemalt ülevaade, mida ja kui palju on tarvis. Kuhu põgenikelaager tuleb, ei osatud veel öelda. Küsimusele kui kauaks nad tulid appi vastati, et esialgus 7-8 päevaks, kuna just nii paljudeks päevadeks soovitati sokke kaasa võtta.

Haridustöötaja Kristina ütles, et toetame Gruusiat, kuid tahaks ka reaalselt midagi ära teha. IT-alal tegutsev Lennart ütles, et linnas (Thbilisis) tundub rahulik. Müügijuht Andrus lisas eelkõnelenutele, et eks üheks põhjuseks lisaks abistamisele oli ka uudishimu.
Neljapäeval Armeeniast bussiga saabunud abistajad ootasid kaua bussi, millega Gruusiasse saaks. Esimese Gruusias oleku öö veetsid abistajad Thbilisi lähistel ühiselamus, jagades 10-12kesi tubasid. Soovisime vastastiku kõike head ja meie teed läksid lahku.

Äripäeva ajakirjanikud sõitsid Gruusiasse teisipäeva hilisõhtul, tagasi tulevad homme ehk laupäeval.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. August 2008, 16:53
Otsi:

Ava täpsem otsing