RM: Eesti majandus kasvab 2009. aastal 2,6%

25. august 2008, 14:55

Rahandusministeeriumi suvise
majandusprognoosi kohaselt kasvab Eesti majandus 2009. aastal 2,6 protsenti,
inflatsioon alaneb 6 protsendini. Eesti majandus on kohandumas kiirelt
potentsiaali ületanud majanduskasvult jätkusuutlikumale tasemele.

Majanduskasvu oodatust kiirem aeglustumine toimub nii väliskeskkonna kui sisemajanduse mõjude tõttu, teatas rahandusministeerium. Välismõjudest mõjutavad Eestit enim kõrged energiahinnad ning üldine maailmamajanduse kasvu aeglustumine ja sellega seonduv ebakindlus. Sisemajanduslikult on negatiivset mõju omanud kiirenenud hinnatõus, kinnisvaraturu kiire jahtumine ning sisenõudluse kiire alanemine.

Rahandusminister Ivari Padari sõnul ei ole 2008. aasta ja ka tuleva aasta algus kindlasti lihtne aeg. „Samas toob majanduskasvu aeglustumine kaasa inflatsiooni taandumise ning varasematel aastatel tekkinud makromajanduslike riskide vähenemise. Tarbimise vähenemine viitab aga juba praegusel ajal suuremale kaalutlemisele ostuotsuste langetamisel,” sõnas Padar.

Rahandusministri sõnul tähendab täpsustunud 2009. aasta riigieelarve tulude maht lisaarutelusid valitsuskabinetile. „Tänase prognoosi valguses tuleb ka eelarve täiendavate tulude pool üle vaadata. Selge on aga see, et riik saab kokku hoida mingi piirini ning paratamatult tuleb kasutusele võtta ka tulude suurendamise võimalused,” ütles Padar. „Lõplike otsuste langetamiseks on samas ajakava väga tihe ning põhimõttelised otsused tuleb teha kuu aja jooksul.”

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. November 2008, 13:07
Otsi:

Ava täpsem otsing