Välisinvestorid põgenevad Venemaalt

25. august 2008, 16:07

Gruusia sõda soodustab välismaise kapitali
põgenemist Venemaalt peaaegu sama kiiresti kui 1990ndate aastate lõpu
rublakriis. Samal ajal jõuavad rahvusvahelise krediidikriisi mõjud ka
Venemaale.

Investorid viivad praegu oma raha Venemaalt välja sama kiiresti kui 1998. aasta rublakriisi ajal. Massilise investeeringute väljaviimise põhjuseks on ilmselt Gruusia sõda, kirjutas Taloussanomat.

Peale sõja algust Gruusias Venemaa laenu- ja aksiaturud langesid kiiresti. Sõja mõjud ilmnesid samal ajal, kui rahvusvaheline krediidikriis end Venemaal tunda andis.

Vene peaminister Vladimir Putin on juba kaevanud pikaajaliste laenude vähesuse üle Venemaal.

Vene majandusjuhid kogunevad septembris oligarhide nõupidamisele rääkimaks riigi majanduse olukorrast.

Olenemata heal järjel olevast riiklikust majandusest paistab Venemaa olevat siiski väga haavatav välismaise kapitali pakkumiste kõikumise osas.

Välismaiste investeerijate usalduse kadumine teeb vene firmadele krediidi saamise raskemaks.

Vene rahandusministri Alexei Kudrini sõnul on kapitali lahkumine suuremalt osalt lõppenud: „Pole juhtunud midagi, mis võiks põhjustada ükskõik milliste meie plaanide muutumist,“ märkis minister. Financial Times´i andemetel on Venemaal maailma suuruselt kolmandad välisvaluuta reservid, ulatudes dollarites mõõdetuna 581 miljardini ehk 6,165 triljoni kroonini.

„Vene majanduse Achilleuse kand on see, et riigil on väga vähe pikaajalist kodumaist kapitali” ütles Kingsmill Bond investeerimispangast Troika Dialogue.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. August 2008, 18:00
Otsi:

Ava täpsem otsing