Christel Karits • 23. oktoober 2008 kell 22:00

Jõhker moodne maailm ja igavene läheduseigatsus

"Kaasasündinud kohustused" on tänapäeva reality-ühiskonda pilav film ja peaks olema meie lähituleviku kunstiline käsitlus. Näeme, kuidas meedia mängib üha suuremat rolli ühiskondliku elu korralduses, kuidas üha täpsemaid tulemusi saadakse arvamusuuringutes, kuidas üha kiiremini suudavad ülisuured kompaniid tarbija soovidele vastu tulla ja ennast selle järgi muuta. Selle kõige tulemuseks on labane ja jõhker moodne maailm.

Filmis mängivad näitlejad Marika Korolev ja Peeter Oja, siiski on oma osa ka nukkudel. Filmi stsenarist ja režissöör on Rao Heidmets, muusika on teinud Sven Grünberg.

"Lili Marleen" on versioon sellest, kes on Lili Marleen. Filmis püüab kari sõjas räsida saanud ja näljaseid rotte mürsulehtrisse aheldatud ja surmavalt haavatud noorsõdurilt saada vastust küsimusele, kes on Lili Marleen. On see mälestuspilt esimesest armastusest või vahekorrast oma igapäevast leiba teeniva prostituudiga? Lili Marleen pole vaid kauge kangelanna laulust - igal sõdurpoisil on oma Lili, olgu see esimene kooliaegne armastus või pelgalt pettekujutelm. Ent alati, mis ka ei juhtuks, ootab ta oma sõdurit kasarmu ees laterna all. Piksillatsiooni ja ümarnukku tehnikas filmis teeb kaasa ka näitleja Hele Kõre. Filmi stsenarist ja režissöör on Riho Unt, operaator Ragnar Neljandi.

Filmide "Lili Marleen" ja "Kaasasündinud kohustused" produtsent on Arvo Nuut ning filmid on valminud stuudios Nukufilm. Filmide tootmist toetasid Eesti Filmi Sihtasutus ja Eesti Kultuurkapital.

Hetkel kuum