Swedbank: teeme endiselt erandeid

03. november 2008, 19:07

Kuigi Swedbanki laenukalkulaator pakub
eluasemelaenu standardmarginaaliks 3,6%, võib tugevama maksevõimega klient saada
parema pakkumise.

"Swedbanki standardpakkumine algab 3,6%, see on näha ka meie laenukalkulaatoril veebi keskkonnas. Teeme endiselt erandeid tugeva maksevõime, laitmatu krediidiajaloo ja korraliku omafinantseeringuga pikaajalistele Swedbanki klientidele, pakkumine algab praegu marginaalist u 2%. Samas märgiksin, et keskmine marginaal on järjest enam vähemkõnekas näitaja, sest uusi laenajaid turul on eelnevate perioodidega võrreldes tunduvalt vähem, nende riskitasemed väga erinevad ja seega iga üksiku laenaja mõju keskmisele marginaalile päris suur," selgitas eluasemelaenude osakonna juht Aet Altroff aripaev.ee-le.

Swedbanki laenuhind lähtub raha hinnast samalaadsete instrumentide rahastamiseks rahaturul, märkis ta. "Arvestades tänast volatiilset majanduskeskkonda ning usalduskriisi finantssektoris, on raha hind viimastel kuudel kiiresti tõusnud," põhjendas Altroff muutusi.

Kui septembrikuus oli Swedbanki kodulaenu marginaal pisut üle 1%, siis täna on hinnatase juba üle 3% (alates 3,6%-st), laenuintress on seega roninud 8% ligi. Laenu marginaal algab 2%-st, seega võivad osad kliendid saada laenu ka alla standardpakkumise ehk 3,6%.

Marginaale on tõstnud ka SEB ja Sampo. SEB eluasemelaenu riskimarginaal on tänasest alates 1,85% ja Sampol 1,2%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. November 2008, 19:07
Otsi:

Ava täpsem otsing