Neivelt: Raiskamise võiks kiiresti lõpetada

07. november 2008, 18:48

Eestis on praegu ülikoolide ühinemiseks
viimane aeg, ütles Arengufondi nõukogu esimees Indrek Neivelt, lisades,
et tegelikkuses oleks pidanud seda tegema juba viis aastat tagasi.

„Selle ressursi raiskamise võiks kiiresti ära lõpetada, eriti arvestades praegust seisukorda maailma majanduses,“ ütles Neivelt täna Tartu Ülikooli arengufoorumi kõnes.

Ta tõi ka näiteid, kuidas Eestis on kõrgkoolide vahel käimas asjatu nügimine. Eesti suusaliit püüdis leida lahendust, et suusatreenerite nappusest üle saada. Treenereid koolitab Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool õpetab kehalise kasvatuse õpetajaid.

„Kui need inimesed on päeval õpetajad ja õhtul treenerid, siis miks see õpetamine peab nii erinev olema,“ ütles Neivelt.

Majandust õpetatakse tema sõnul juba peaaegu igas Eesti ülikoolis, kuid kui vaadata, millised teadusvaldkondades on eesti teadlaste artiklid maailmas tsiteeritumate hulgas, siis on nendeks materjaliteadused, molekulaarbioloogia ja geneetika.

„Majandus- ja ärialaseid tsiteeringuid pole Eestis mitte ühtegi. Vähemalt neljas ülikoolis õpetame majandust, aga pole ühtegi, kes suudaks mingit taset ületada,“ möönis Neivelt.

Tema sõnul on Eestis liiga palju näiteid selle kohta, kus sarnaseid erialasid õpetatakse mitmetes kohtades. Kui võtta arvesse, et tudengite arv kahaneb, siis muudab see olukorra veel hullemaks. „Tudengeid on varsti poole vähem, aga kõik ülikoolid muudkui ehitavad. See raiskamine tuleb lõpetada,“ ütles ta.

Loe samal teemal: Kas ülikool saab Eesti majanduse kraavist välja tõsta?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. January 2009, 07:45

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing