20. november 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Uus Viru pigistab linnalt kahjusid välja

Seoses Viru Poja detailplaneeringu kehtetuks tunnistamisega koostas Pontos Grupp kahjuraporti, mille esitlemiseks abilinnapea Taavi Aasale anti aega aga vaid loetud minutid.

Samuti ei Jõudnud Pontos Grupp kohtumisel võimalike lahendusettepanekute arutamiseni. „Raport on tehtud ja kahju suurus mõõdetud, kuid mis sellest edasi saab, on juba järgmiste kohtumiste teema,“ lausus Pontos Grupi pressiesindaja Regina Salmu ning lisas, et kuna jõuti vaid raport üle anda ning ettepanekuid arutada ei saadud, siis praegu kahjusummat ja võimalikke lahendusi kommenteerida ei saa.

Tänasel kohtumisel linnavalitsuses abilinnapea Taavi Aasaga tutvustas Pontos Group tegevdirektor Kai Becker äsja valminud Viru Poja detailplaneeringu kehtetuks tunnistamisega kaasneva võimaliku kahju olemuse ja suuruse hindamise raportit. 1999. aasta Viru Keskuse detailplaneeringu lahutamatuks osaks oli Viru Hotelli juurdeehitus ehk Viru Poeg.

„Hoolimata sellest, et me pole saanud alustada detailplaneeringuga kehtestatud hotelli juurdeehitust ning seetõttu kahjusid kandnud, oleme valmis koostöös linnavalitsusega leidma lahenduse, mis rahuldaks nii linna kui ka meid,“ selgitas Pontos Groupi tegevdirektor Kai Becker.

Detailplaneeringu kehtetuks tunnistamisega kaasneva võimaliku kahju hindamise eksperthinnangu andis 2008. aasta oktoobris sõltumatult tegutsevate kinnisvarafirmade globaalne ühendus Colliers International, mille 293 kontoris 61 riigis töötab 11 000 töötajat.

„Läbirääkimistel Tallinna linnavalitsusega jõudsime ühisele arusaamisele vajadusest objektiivsel ja neutraalsel ekspertiisil põhineva raporti järele. Sellest lähtuvalt leidsime, et Colliers International on parim rahvusvaheline ekspert andmaks hinnangut detailplaneeringu kehtetuks tunnistamisega kaasneva võimaliku kahju olemuse ja suuruse kohta,“ lisas Becker.

Beckeri sõnul on Pontos Group omalt poolt välja töötanud ettepanekud kokkuleppe saavutamiseks Tallinna linnavalitsusega seoses Viru Poja detailplaneeringu kehtetuks tunnistamisega.

1996. kuulutati Tallinna algatusel välja Viru väljaku arendamise konkurss, et leida lahendus linna keskse ruumi ning bussiliikluse korrastamiseks. Võitnud kavandi alusel koostatud detailplaneeringu, mille üheks osaks oli ka Viru Poja nime all tuntuks saanud hotelli juurdeehitus, kinnitas Tallinna Linnavalitsus 1999. aastal. Viru Keskus valmis aastal 2004, välja ehitamata jäi veel detailplaneeringuga kinnitatud Viru Poeg. Viru Keskust koos bussijaamaga peetakse üheks Eesti kõige edukamaks avaliku- ja ärisektori ühisrajatiseks.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt