Christel Karits • 20. november 2008 kell 22:00

Teine teema

Usun, et ma pole ainus, kes on väsinud sellest, et päevast päeva on peamiseks jututeemaks majanduslangus - kes tuttavatest töökohata jäi, kui palju keegi juba kaotanud on.

Tõsi, majandus on kõige alus ja me ei pääse kuhugi vajadusest tarbida igapäevaseid lihtsaid asju, maksta toidu, eluaseme, kütuse eest. Meie elu sõltub suuresti meile kuuluvast raha hulgast. Meie vabadus sõltub sellest.

Kahju, et suur osa meist on ka hingelt ja vaimult langusest haaratud, sest ei suuda mõteteski argivajadustest kõrgemale tõusta.

Loodan, et teen paljudele liiga, kui küsin, millal te pidasite maha tõeliselt põneva vestluse mõne filmi, etenduse, kontserdi või raamatu teemal.

Kuid just neis jutuajamistes avaldub meie vaimu erksus, sügavus ning loovus. Teinekord võib nii ennastki üllatada ja argimured unustada.

Saabuval seitsmel päeval on tulemas suursündmusi, mis annavad põnevat mõtteainest. Esmalt muidugi Pimedate Ööde filmifestival, kus valida ligi veerand tuhande linaloo hulgast.

Homme esietendub Linnateatris vägivalla üle mõtisklev näitemäng "Arbuusisuhkrus" ning Estonia kontserdisaalis kõlab Rudolf Tobiase suurteos, oratoorium "Joonase lähetamine", mida tuli dirigeerima Neeme Järvi.

Südantsoojendav ja mõtlemapanev on meie näitlejate heategevuskontsert "Kuula palun", mis ellu kutsutud Maarja küla toetuseks.

Käisin ise esmaspäeval Vene teatris kuulamas ja olin võlutud siirast abist. Samas oli saalisolijail ka midagi suurt abivajajatelt õppida.

Hetkel kuum