SEB ei taha autode äravõtu ja müügiga tegeleda

27. november 2008, 16:44

Liisingumaksetega raskustes inimestel tuleb
ise olukorrale lahendus leida, sest SEB Liising ei soovi sõidukite äravõtmise ja
nende müügiga tegeleda.

Üldjuhul on inimesed autot liisides maksnud sisse 10%-30% ja seejärel mõned aastad juba liisingut tasunud, mis tähendab, et auto jääkväärtus on muutunud turuhinnast madalamaks, selgitas SEB Liisingu juht Indrek Julge. "Seega realiseerivad kliendid raskuste tekkimisel autosid üldjuhul ise," märkis ta.

Samas lisas Julge, et kui inimesel on ette näha raskusi liisingmaksete tasumisel, tasub pöörduda kliendihalduri poole. "Mitte alles siis, kui võlad on juba üle pea kasvanud. SEB üritab koostöös kliendiga lahendusi leida, me ei ole huvitatud lepingute lõpetamisest või autode ära võtmisest ning müüki panemisest," kinnitas ta.

SEB Liisingu juhi sõnul pole liisingu tüüptingimused muutnud. "Liisingutingimused sõltuvad kliendi finantstugevusest ja soetatavast objektist. Ka hetkel on võimalik saada väga väikese sissemaksuga liisingut, kuid see eeldab, et kliendi maksevõime on tugev ning soetatava objekti hind püsib liisingperioodil turuväärtuses," selgitas ta.

Julge kinnitas, et liisinguintress on kasvanud kõigile kliendigruppidele ning selle põhjuseks on raha hinna kallinemine finantsturgudel. Üldjuhul jääb SEB liisinguintress 5,5-7,5% vahele.

Võrreldes selle aasta teist poolt eelmise aasta sama ajaga on Julge sõnul uute liisingute arv langenud sõltuvalt kuust 30%-50%. "Nõudluse vähenemine tuleneb nii klientide kindlustunde vähenemisest, mistõttu ei soovita võtta uusi kohustusi, kui ka sellest, et klientide finantsvõimekus on nõrgenenud ja neil ei ole võimalik uusi kohustusi võtta," põhjendas ta.

SEB kogemus näitab, et kui praegu autosid siiski liisitakse, eelistatakse hetkel mõistliku hinnaga pereautosid, kinnitas Julge.

SEB Liisingu juhi kinnitusel on võlgnevustega lepingute maht SEB Liisingul keskmisest madalam. "Lühiajalisi liisingmaksete võlgnevusi on rohkem kui aasta tagasi, samas ei ole autode äravõtmine suurenenud," tunnistas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. December 2008, 10:36
Otsi:

Ava täpsem otsing