British Airways peab Qantas'ega ühinemisläbirääkimisi

03. detsember 2008, 14:25

British Airways teatas eile
läbirääkimistest Austraalia lennufirmaga Qantas, mis võivad viia
liitumiseni.

British Airwaysi (BA) napis pressiteates "ettevõte kinnitab, et uurib võimalikku liitumist Qantas Airways Limited`iga struktuuriks, kus ühise valduse all toimiks kaks eraldi ettevõtet," kirjutas International Herald Tribune.

Qantas ei olnud eile koheselt kommentaariks kättesaadav. Ta on teatanud läbirääkimiste jätkamisest potentsiaalseks liiduks Hispaania lennufirmaga Iberia, mille algusest teatati juulis.

American Airlines, BA ja Iberia Airlines allkirjastasid augustis koostöölepingu USA ja Euroopa vaheliste lendude osas ning taotlevad nüüd kokkuleppele konkurentsivõimude nõusolekut. Qantas'e liitumine annaks ühendusele oluliselt juurde Aasia-Vaikse ookeani mõõtmes.

BA hoiatas eile, et Qantas'ega liitumises kokkuleppele jõudmine pole garanteeritud.

Austraalia transpordiminister Anthony Albanese kinnitas eile enne võimaliku liitumise avalikustamist, et Qantas'e enamusosalus peab jääma Austraaliasse, valitsus lubab välisosalust kuni 49%.

BA aktsiad, mis sel aastal on langenud 53%, tõusid Londonis eile liitumisvõimalusest kõnelnud teate järel 15%. Qantas'e turukapitalisatsioon on 2,8 mld dollarit, BA-l 2,7 mld dollarit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. December 2008, 21:05
Otsi:

Ava täpsem otsing