Hansapanga muutumine Swedbankiks poole peal

19. jaanuar 2009, 14:27

Neli kuud kestnud nimevahetusprotsessi
jooksul on suurem aur läinud Hansapanga logo vahetamisele Swedbanki logo vastu
panga kontorites ja sularahaautomaatidel.

"Seni on nimevahetuse protsessis kulgenud kõik plaanipäraselt,“ kinnitas Swedbanki pressiesindaja Kristi Künnapas. „Kuna planeerisime seda tegevust kahe aasta pikkuse protsessina, oleme praeguseks poole peal kontorite ja sularahaautomaatide siltide vahetamisega. Visuaalse poole muutmine peaks lõpule jõudma selle aasta sügiseks.“

Kui praegu on panga juriidiliseks nimeks veel endiselt AS Hansapank, siis kevadel registreeritakse ettevõtte uueks ärinimeks AS Swedbank. Pressiesindaja sõnul ei oska ta veel nime ümberregistreerimise täpset kuupäeva öelda.

Hansapanga nimevahetusprotsess Swedbankiks kuulutati välja eelmise aasta 15. septembril ning logovahetuse eelarveks kolmes Balti riigis ning Rootsis pakuti tookord välja umbes 150 miljonit Eesti krooni. „Kui palju logovahetus Eestis täpselt maksma läheb, on veel vara öelda, sest protsess alles käib,“ lausus pressiesindaja.

Kuigi pank sõlmib siiamaani lepinguid ASi Hansapank nime all, ei ole Künnapase kinnitusel klientidel ja partneritel pärast panga ärinime muutmist mitte mingit juriidilist vajadust olemasolevaid lepinguid kuidagi muuta. Hansapank on ka varem ajakirjanduses rõhutanud, et panga klientide jaoks ei too nimemuutus kaasa mingeid täiendavaid kohustusi – kõik Hansapangaga sõlmitud lepingud ja neist tulenevad õigused ja kohustused kehtivad endisel viisil.

„See, kuidas ja millal pank oma nime muudab, meid ei huvita,“ kommenteeris Tartu linnasekretär Jüri Mölder näiteks eelmise aasta lõpus nendeni jõudnud garantiikirja kümnele miljonile kroonile, mille on väljastanud AS Hansapank bussifirmale AS GoBus. „Tempel ei oma tähtsust – oluline, et dokumendile on pädev inimene alla kirjutanud.“

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. January 2009, 14:30
Otsi:

Ava täpsem otsing