Kuni 250 töötajaga Eesti ettevõtted
saavad hakata taotlema teadus- ja arendustegevuseks 50 000kroonise väärtusega
innovatsiooniosakuid.
Innovatsiooniosak on põhimõtteliselt kinkekaart, mida ettevõte saab taotleda alates veebruari keskpaigast Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusest. 50 000kroonise osakuga saab tellida innovatsioonialaseid teenuseid üli- ja kõrgkoolidelt, akrediteeritud katselaboritelt, patendivolinikelt, patendiametilt ja patendiraamatukogult.
Ettevõtete ühise arendusprojekti tarbeks on võimalik kokku siduda kuni viis osakut.
Innovatsiooniosakud on toetus väikesemahulise teadus- ja arendustegevuse läbiviimiseks koostöös teadusasutuste ja teiste innovatsiooniteenuste osutajatega.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Innovatsiooniosakut võib kasutada toote- või teenuse arenduse alasteks konsultatsioonideks, töökorralduse, tootmis- ja tehnoloogiaalaseks nõustamiseks, disainilahenduste väljatöötamiseks ja juurutamiseks, teostatavus- ja tasuvusuuringute läbiviimiseks, patendi-, kasulike mudelite ja tööstusdisainilahenduste alasteks uuringuteks ja infootsinguteks, patendi, kasuliku mudeli või tööstusdisainilahenduse registreerimiseks, vastavus- või tootearenduskatsetuste läbiviimiseks.
Eelkõige soovitakse toetusega ergutada ettevõtjaid tegelema innovatsiooniga, mitte ostma sisse valmistööd teadusasutustest – ettevõttel tuleb toode või teenus ise lõpuni valmis teha.
Osakute toetusmeetme tingimused ja korra sätestab majandus- ja kommunikatsiooniministri Juhan Partsi poolt eile allkirjastatud määrus.
Kokku on perioodiks 2007-13 innovatsiooniosakute programmile majanduskeskkonna arendamise rakenduskavas Euroopa Regionaalarengu Fondist ette nähtud 15 miljonit krooni. Sarnast osakute süsteemi on edukalt rakendatud mitmetes Euroopa riikides, sealhulgas Hollandis, Iirimaal ja Suurbritannias.