BÖRS: USA jaanuari tootlus -7%

Mait Jüriado 30. jaanuar 2009, 18:04

USA aktsiad on kaotanud ka täna väärtust.
Indeksid -1%.

USA aktsiaturud ei leia tugevust isegi siis, kui USA SKP neljanda kvartali numbrid olid vähem hullemad kui oodati. Jaanuar läheneb lõpuni ning aasta algusest on USA turud kukkunud 7%. Ajaloolise statistika järgi on peale kukkuvat jaanuari tõenäosus suurem languseks terve aasta vältel.

Dow Jonesi tööstuskeskmine oli viimati languses 0,95%, Standard Poor's 500 indeks kukkunud 1,1% ja Nasdaq oli viimati languses 0,9%.

Majandusteadlased Tullett Prebon G7 Economicust ütles Marketwatchile, et USA viimase kvartali SKP võib sokeerida. Majandusteadlased ootasid 5,5%-list vähenemist aastataguse ajaga võrreldes. Siiski ei tulnud andmed nii hullud kui oodati. USA SKP kuivas neljandas kvartalis kokku 3,8%, mis on suurim vähenemine peale 1982. aastat. Kolmandas kvartalis kuivas USA SKP kokku 0,5%. Eelmisel aastal kasvas USA majandus tervikuna 1,3%, mis on aeglaseim kasv alates 2001. aastast.

Tarbijatooteid müüv Protecter Gamble (PG) teatas fiskaalaasta teise kvartali kasumist 1,58 USA dollarit versus 98 USA senti aasta tagasi. Honeywell International (HON) sai kasumit neljandas kvartalis 97 USA senti vs. 91 USA senti aasta tagasi. Protecter Gamble aktsiad on kukkunud 3,85%.

Naftagigant Exxon Mobil (XOM) teatas täna, et sai 2008. aastal kasumit 45,2 miljardit dollarit, mis on kõigi aegade suurim kasum USA ettevõtluse ajaloos. Ettevõtte aktsiad olid viimati tõusus 0,9%.

USA suuruselt teise naftatootja Chevroni (CVX) kasum küll kasvas kergelt, kuid firma hoiatas, et saab järgmises kvartalis nafta hinna kukkumise tõttu vähem tulu. Ettevõtte aktsiad olid viimati tõusus 1,2%.

Amazon.com (AMZN) teatas tulemused eile õhtul peale turu sulgumist. Suurim interneti jaemüüja teatas kasumi kasvust 8,7% 225 miljonile dollarile. Ettevõtte pühademüük oli kõigiaegade suurim, tehes tuule alla konkurentidele nagu EBay. Ettevõtte aktsiad on teinud läbi 18,9%-lise tõusu.

Caterpillar Inc. (CAT) on kaotanud 3,5% oma väärtusest. Maailma suurim buldooserite ning ekskavaatorite tootja laseb lahti veel 2110 tehasetöötajat kolmest tehasest Illinoisis.

USA suurim alumiiniumitootja Alcoa (AA) on kukkunud 3,2%. JPMorgan Chase Co. ootab käesoleval aastal ettevõtte kahjumiks 1,9 dollarit aktsia kohta ning metallihindade tõusu ei oodata nii palju.

SunPower Corp. (SPWRA), kes on USA suurim päikesemoodulite tootja, teatas kasumist 35 USA senti aktsia kohta, lüües analüütikute ootusi 26%ga. Ettevõtte aktsiad kerkinud üle 11%.

Kullaunts dollarites maksis viimati 920 dollarit ehk +1,6%.

Nafta maksis viimati USAs Nymexil 41,9 dollarit barrel ehk +1,1%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. January 2009, 18:06
Otsi:

Ava täpsem otsing