Olari Taal: diskussioonid viivad reeglina tõeni

16. veebruar 2009, 16:37

Eesti Koostöö Kogu nõukogu liige ja
ettevõtja Olari Taal usub, et ühiskondlikud diskussioonid, nagu seda on ka kogu
avaldatud Eesti ühishuvi ja koostöö deklaratsioon, viivad tõeni.

„Diskussioonidel on üks eelis, et need reeglina viivad tõeni. Tõde tõuseb ja vale vajub,“ rääkis Taal sellest, mida taolise deklaratsiooni algatamine ühiskonnas muuta võib. Küsimuse peale, kas ka tegelike ettepanekuteni jõutakse, näiteks hariduses või kultuuris, ütles Taal, et reaalseid plaane hariduse valdkonnas on kogu juba välja pakkunud, ja et selles osas on kogu aeg initsiatiivi näidatud.

„Minu arvates on praegu see küsimus, mis saab Eestimaast edasi. Ja võtmesõna sel puhul on euro,“ rõhutas Taal, pidades silmas deklaratsiooni ühte punkti, mis kutsub üles kindlakäeliselt astuma eurole ülemineku kindlustamiseks vajalikke samme. „Me võime rääkida, et kultuur jt on tähtsad, aga ainuke asi on see, et ilma majanduseta ei ole ka kultuuri homme,“ märkis Taal.

„Tänu sellele ongi üleskutse hoida kokku,“ ütles Taal selle peale, kuivõrd inimesed suudavad oma hoiakuid ja suhtumist muuta. Taal arvas, et deklaratsiooni põhiosa on ikkagi see, et rasketel aegadel tuleb hoida kokku, samuti esitab antud avaldus küsimuse poliitikutele, kas olla populist või riigimees.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. April 2009, 09:01
Otsi:

Ava täpsem otsing