Soovitus: asjad, millest tööl ei räägita

17. veebruar 2009, 11:47

Kõigist asjust ei sobi tööjuures rääkida.
Isiklikest asjades rääkimine võib viia keerukate olukordadeni või isegi riiuni.
Halvimal juhul võib valede asjade üle diskuteerimine viia ka
vallandamiseni, hoiatatakse CNN veebilehel.

Isiklike asjade arutamine kolleegidega või tunduda mõnusana, kuid tulemuseks võivad olla üksi veedetud lõunapausid ja halvem edasijõudmine karjääriredelil.

1. Haiguslood. Pikaajalistest haigusperioodist või ravimikuuridest jutustamine võib muuta töökaaslaste arvamust sinu kohta. Hoia oma haiguslugu enda ja arsti teada. Teraapias käimine on kindlasti väga meeliülendav, kuid ehk ei peaks teised teadma seda, mida terapeudile räägid.

2. Poliitika ja usk. Poliitikast või usust rääkimine põhjustab sageli suuri tundeid ja draamat. Väldi teemasid, mis võiksid sind ägedate väitluste keskpunkti asetada. Karda ka rassistlikke ja seksistlikke nalju.

3. Palk. Rahaasjadest rääkimine loob töökohal pingeid. Halvimal juhul tekitavad avalikustatud palgasummad kadedust ja spekulatsioone teemal, kes on üle- või alamakstud.

4. Isiklik elu ja südamevalud. Pereprobleeme või liiga isiklikke asju ei sobi samuti avalikustada. Ära lobise pisaratesse ja südamevalusse uppunud suhetest või uutest ahvatlevatest tööpakkumistest.

5. Usaldatud tööalane teave. Ära räägi välja tööjuures vaid sulle usaldatud fakte, sest töökaaslased võivad neid edasi rääkida. Kui ka ise mõtled töökohta vahetada, pea seda enese teada. Info kandub üllatavalt kergesti ja kiiresti ülemuste kõrvu.

6. Isiklik edu. Enne oma golfiedu avalikustamist mõtle hetke, et kellega ja kus käid piike ristamas. Samuti väldi välja rääkimast, kelle soosik sa oma töökohal oled.

7. Sotsiaalsed võrgustikud. Kui kasutad aktiivselt Facebooki või muid suhtlusvõrgustikke, tee kindlaks, et kolleegid ja ülemus ei satuks seda lugema. Või tahad tõesti, et kõik teaksid su vähesest tööalasest motiveeritusest?

8. Klatš. Ära levita klatši ega räägi inimestest halba nende seljataga. Tahaksid sa ise olla taga räägitud?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. February 2009, 11:47
Otsi:

Ava täpsem otsing