BÖRS: Eesti ja Soome uhkused hädas

19. veebruar 2009, 15:52

Tänasest on nüüd lõplikult selge, et Kalevi
suuromaniku Oliver Kruuda ponnistused luua magusakontserni asemel kinnivara-
ning meediakontsern on luhtunud ning alanud on Kalevi kontserni
lagunemine.

Täna teatas ka Kalev, et muudetakse kontserni ärinime. Kruuda sõnul läheb Eesti tuntuim kaubamärk kommivabriku ainuomandusse.

Poolteist aastat tagasi tegid õige otsuse need, kes aktsiaseltsi Rubla ehk Oliver Kruuda poolt tehtud Kalevi aktsiate ülevõtmispakkumise hinnaga 29 krooni vastu võtsid.

Juba toona oli üsna selge, et Kalevist kui meediaettevõttest asja ei saa ning lühiajalises plaanis oli ettevõtte väärtuseks vaid lubatud sissetulev raha. See pidi tekkima siis, kui Indrek Rahumaa riskikapitalifond Alta Capital oleks piima- ja magusatootmise ära ostnud. Raha aga ei tulnud ning lõpp tuli oodatust kiiremini. Nii kiiret ja kurba saatust ei oodanud Kalevile ilmselt mitte keegi.
Täna on Kalevi turuväärtus 274 miljonit krooni ning vabalt kaubeldavaid aktsiate väärtus 20 miljonit krooni.

Suuromanik Kruuda sõnul on Kalevi kõik allüksused müügis ja potentsiaalsele investorile on kõige suurema väärtusega (võib olla tänase päeva seisuga ainsana mingi väärtusega) kommivabrik koos kaubamärgi ja moodsa tehasega. Seda võib olla õnnestub investoritele maha müüa.

Aga võib olla pakub lohutust teadmine, et naabritel läheb samuti kehvasti. Nimelt langes soomlaste au ja uhkuse, Nokia aktsia hind enam kui kümne aasta madalaimale tasemele 8,53 euroni.

Maailma suurim mobiiltelefonide tootja teatas, et saavutas kokkuleppe Euroopa Investeerimispangaga 500 miljoni euro suuruse laenu osas. Jaanuaris teatas Nokia 1,75 miljardi euro suurusest võlakirjaemissioonist, mis oli ettevõtte esimene välismaale suunatud võlakirjaemissioon üldse. Kokku teeb see siis 2,25 miljardit dollarit.

Mobiiltelefonide turu peamiseks võitlustandriks on kujunenud nutitelefonide turg. Kaks peategijat on sellel turul ilmselt Nokia ning iPhone. Kauppalehti kirjutas kolmapäeval, et Telia-Sonera mobiilteenuste juhi Pasi Mehtoneni arvates väljub võitjana iPhone.

BÖRS: Eesti ja Soome uhkused hädas BÖRS: Eesti ja Soome uhkused hädas BÖRS: Eesti ja Soome uhkused hädas BÖRS: Eesti ja Soome uhkused hädas BÖRS: Eesti ja Soome uhkused hädas

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. February 2009, 16:28
Otsi:

Ava täpsem otsing