Põldoja: Erkki sai põneva väljakutse

Piret Reiljan 11. märts 2009, 15:47

Erkki Raasukese endine kolleeg Eesti
Hansapanka juhtinud Priit Põldoja peab Swedbanki finantsjuhi ametit
Raasukesele põnevaks väljakutseks praeguses keerulises finantsturu
olukorras.

„Ma arvan, et see on põnev väljakutse Erkkile. Swedbankis pole finantsjuhi funktsioon väga tugev olnud, aga praegu on eriti tähtis, kuidas keerulisel ajal panka finantseerida ja osapooltega suhelda,“ sõnas Põldoja.

Põldoja sõnul on Raasukese ametivahetus pigem tasapinnaline liikumine, kuna grupi finantsjuhiks saamine on küll suur kompliment, aga Swedbanki jaoks on ülioluline ka Baltikumi pankade kui siinsete turuliidrite juhtimine.

Baltikumi pangandust asub Raasukese asemel juhtima rootslane Håkan Berg. Põldoja pidas seda üllatavaks, kuna Baltikumi turuliidri juhtimine vajab tugevat kohaliku olukorra tunnetust.

„Mina oleks arvanud, et keegi Baltikumist hakkab juhtima siinset pangandust. Eks sellel otsusel mingi sõnumi väärtus ikka ka on,“ märkis Põldoja.

Põldoja peab küll positiivseks, et Raasuke edaspidi väljast poolt Baltikumi üksust grupi juhtkonnas kaasa räägib, kuid senisest rohkem Raasuke Põldoja hinnangul Baltikumi jaoks siiski ära teha ei saa. „Kindlasti Erkki mõtte ja ideega toetab Baltikumi. Aga igapäevatöö on ikka nende õlul, kes siin kohapeal töötavad,“ sõnas Põldoja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. March 2009, 16:51
Otsi:

Ava täpsem otsing