Padar kasumi maksusvabastuse asjas OECDga nõus

20. aprill 2009, 13:36

Rahandusminister Ivari Padar jagab
Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) seisukohta, et ettevõtete
jaotamata kasumi maksuvabastus ei ole tingimata kõige efektiivsem majanduse
ergutamise viis.

„Mulle ka tundub, et mittemaksustamine on viimastel aegadel pigem loosungiks muutunud kui mingiks oluliseks elemendiks, millega majandust elavdada,“ kommenteeris Padar OECD Eesti majandusolukorra analüüsis avaldatud soovitust, et sellest maksusoodustusest tuleks loobuda.

"See oht võib täiesti olla, et kuna meie süsteem ei soosi dividendide maksmist, võib see olla takistuseks investeeringutele uutes ja tootlikes valdkondades,“ möönis rahandusminister. „Ma olen täiesti ühel meelel, et stabiilne ärikeskkond on tegelikult see mis meelitab investorit ja selle üks elemente on leierdatud teema euro,“ lisas ta.

Padari sõnul ei ole valitsus jaotamata kasumi maksuvabastuse kaotamist arutanud. Pingutatud on hoopis teises suunas – „Oleme kahe aasta jooksult teinud tööd selle nimel, et tõestada, et meie tänane ettevõtte jaotamata kasumi maksuvabastus pole vastuolus direktiiviga ja oleme selle seisukoha ELilt saanud,“ ütles Padar. „Oleme selle protsessi läbinud ja saanud kinnituse, et see ei lähe direktiivi vastu.“

Vastates küsimusele, milliseid OECD soovitusi maksude alal võiks Eesti reaalselt kuulda võtta, ütles Padar, et kinnisvara ja maa maksustamisse puutuv „on kindlasti teema“. See annaks täiendavat ressurssi ka kohalikele omavalitsustele.

Samas on ilmselge, et OECD soovitatud kinnisvaramaks tulnuks kehtestada juba mõned aastad tagasi, buumi ajal, niisamuti kui loobuda eluasemelaenu intresside maksuvabastusest.

Mõistlikud on ka tööjõumaksude osas tehtud soovitused, et madalamapalgalistel peaksid maksud olema madalamad. Samas on „valitsusel täna ees need valikud, mida tuleb rakendada 2-4 aasta jooksul ja sel perioodil ei saa me välistada ühtegi maksu, mida me ei tõsta, et hoida eelarvet selle -3%lise defitsiidi piires,“ ütles Padar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. April 2009, 10:58
Otsi:

Ava täpsem otsing