Keskkonnasõbralik ja ohutu logistika

Janek Popell 21. aprill 2009, 00:00

Coca-Cola Hellenic Eestile omistati 2008. aastal OHSAS 18001 ja 2004. aastal ISO 14001 kvaliteedisertifikaadid. Kuid mis on sellel tegemist logistikaga?

Nimelt tekivad logistikas kaupade käsitlemise käigus erinevad riskid, mis tingivad konkreetsete ohutusmeetmete väljatöötamise, kasutuselevõtu ja pideva kontrolli.

OHSAS-süsteemi juurutamise peamine eesmärk ongi tööõnnetuste minimeerimine pideva arendamis- ja parendamisprotsessi kaudu. ISO 14001 süsteemi juurutamine aga aitab kaitsta ümbritsevat keskkonda ja kokku hoida kulusid. Seda jäätmete käitlemise ja heitgaaside vähendamise abil, kasutades paremini vee- ja muid ressursse.

OHSAS-süsteemi juurutamise heade näidetena võiks välja tuua üks kord aastas toimuva tuletõrjeõppuse koos koolituspäevaga, jalakäijate teede olemasolu laos ja selle territooriumil, helkurvestide kasutamise laos, täpsed juhised kõrgustel töötamisel, ohutusnõuded toodangu laadimisel tõstukiga.

ISO 14001 süsteemi juurutamisel võiks aga positiivsete näidetena ära märkida EURO 4 ja EURO 5 nõuetele vastavate transpordivahendite kasutamise ja selle, et ettevõttest väljub ainult sorteeritud prügi (klaas, plastik, puit, kartong ja olmejäätmed eraldi). Lisaks tooksin välja prügipresside kasutuselevõtu, mis küll suurendab rendikulusid, kuid seevastu vähendab äraveetava prügi transpordikulusid. Kokkuvõttes annab prügipresside kasutamine rahalist kokkuhoidu ning selle tulemusena vähenes meie ettevõttes oluliselt tahke prügi hulk.

Süsteemide toimimise kontrolliks ja parendamiseks oleme ettevõttes sisse viinud igakuise tööohutuse ja korrashoiu siseauditi, mille käigus kontrollitakse kogu logistilist ahelat alates kaupade saabumisest lattu kuni tarneni kauplusesse. Iga auditi tulemuseks on numbriline näitaja, mida saab eelnevate perioodidega ja kehtestatud eesmärgiga võrrelda.

Logistikutele on eelpool nimetatud süsteemide juurutamisega antud konkreetsed juhised, kuidas tagada ohutu töökeskkond ning aidata kaitsta meid ümbritsevat keskkonda.

Käegakatsutavaid ning mõõdetavaid tulemusi oleme juba saavutanud jäätmete sorteerimise ja tagastamise vallas ning ohutu töökeskkonna tagamisel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing