Soome eksport Venemaale kukkus poole võrra

11. mai 2009, 11:25

Soome väliskaubandus jäi ka märtsikuus
madalseisu.

Ekspordi koguväärtus jäi Soome tolliameti andmetel kolmandiku ehk 32 protsendi võrra väiksemaks. Jaanuaris-veebruaris eksport vähenes küll veel rohkem, 36 protsenti, vahendas Helsingin Sanomat.

Enim langes eksport Venemaale, mis tõusis eelmisel aastal Soome peamiseks kaubanduspartneriks. Venemaa eksport kukkus koguni poole vähemaks eelmise aasta märtsiga võrreldes. Soome viis sinna peamiselt autosid, naftatooteid ja paberit. Eksport Saksamaale, Rootsi, Suurbritanniasse ja Hollandisse vähenes umbes kolmandiku.

Eksportarvud räägivad Soome rasketööstuse toodete nõudluse järsust langusest maailmas. Eksport vähenes märtsis eelkõige elektrimasinate ja -seadmete, näiteks mobiiltelefonide, ning raua- ja terase- ekspordi vähenemise tõttu. Ka autode, naftatoodete ja paberi ekspordi väärtus jäi selgelt viimase aasta märtsi omast väiksemaks. Tähtsatest eksportkaupade rühmadest üksnes retseptiravimite oma kasvas.

Ka kaupade import on vähenenud peaaegu samas tempos. Import vähenes märtsis 29 protsenti. Impordi koguhind oli 20 miljonit eurot suurem kui ekspordil.

Importi tirisid alla nafta, autode ja masinate, seadmete ja elektritehniliste toodete impordi vähenemine. Impordiväärtus oleks langenud peaaegu kolmandiku, kui märtsile poleks ajastatud üle saja miljoni euro väärtuses lennuki sisseostu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. May 2009, 11:25
Otsi:

Ava täpsem otsing