Läti peaminister: latt püsib

05. juuni 2009, 10:21

Läti ei devalveeri latti, sest valitsuse
kulukärped, mis võimaldavad Lätil kätte saada järgmise osa välisdoonorite
laenuabist, leevendavad spekulatiivset survet, ütles Läti peaminister Valdis
Dombrovskis.

Eelarvekärped „teevad kuulujuttudele ja spekulatsioonidele lõpu,“ ütles Dombrovskis täna Läti televisioonis.

Läti parlament toetas eile esimesel lugemisel negatiivset lisaeelarvet, kus defitsiidiks on kavandatud 9,2% SKPst. Järgmisel lugemisel 17. juunil on plaanis sisse viia uued kärped, mis võimaldavad Lätil kätte saada rahvusvahelise abilaenu järgmise osa, kirjutas Bloomberg.

„Välisdoonorid ei ole esitanud uusi nõudmisi“ ütles Dombrovskis. Valitsus jätkab tööd kulude kärpimisega.

Läti kokkulepe IMFi ja Euroopa Komisjoniga eelarvedefitsiidi uue ülempiiri osas „on oluline fikseeritud vahetuskursi säilitamiseks euroga,“ teatas eile reitinguagentuur Fitch.

Läti valitsus müüs eile 2,75 miljoni lati väärtuses võlakirju pärast seda, kui päev varem valitsuse võlakirjade oksjonile ei laekunud ühtegi ostusoovi. Pakkumisel olid võlakirjad koguväärtuses 50 miljonit latti.

Dombrovskise sõnul varjutasid võlakirjade müüki devalveerimisjutud.

„See oli antud hetke probleem ja kohe kui meil on kokkulepe rahvusvaheliste laenuandjatega olemas, rahuneb turg maha,“ ütles peaminister.

„Läbikukkunud oksjon ei olnud üllatav turul valitseva negatiivse meeleolu ja rahaturu rekordiliste intresside kontekstis,“ märkis Fitch. „Läti õhukesed finantsturud ja vastaspoolte puudumine muudavad spekulatiivse rünnaku valuuta vastu raskeks.“

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. June 2009, 10:39
Otsi:

Ava täpsem otsing