Briti valitsus toetab elektriauto MINI arendamist

29. juuni 2009, 12:29

Briti valitsuse tehnoloogianõukoda toetab
BMW Grupi juhitavat konsortsiumi 25 miljoni Inglise naelaga (459 mln kr) MINI E
testprojekti elluviimiseks Ühendkuningriigis.

Veel sel aastal Ühendkuningriigis käivituvasse testprojekti kaasatakse avaliku sektori kõrval ka eraisikuid ja äriorganisatsioone. Aastase testperioodi vältel jälgitakse elektrimootoriga MINI E kasutusega seotud kõiki aspekte nii tehnoloogilises, majanduslikus kui sotsiaalses plaanis. Testi tulemused on olulised tulevikutehnoloogiate laialdaseks juurutamiseks igapäevaellu, samuti uute tehnoloogiliste arendusotsuste tegemisel.

Kahekohaline MINI E on varustatud elektrimootoriga, mille võimsus 150 kW (204 hj). Auto kiirendab 100 km/h 8,5 sekundiga ning selle tippkiirus on 152 km/h. Liitium-ioon akude laadimine koduses garaažis või spetsiaalsetes energiajaamades on lihtne, elektriauto akude toiteaeg sõltub võrgu pakutavast võimsusest. Ligi neli tundi laadimist nõudev elektri-MINI võimaldab sõita üle 250 km.

Eestis BMW ja MINI sõidukeid esindava ASi United Motors Tallinna esinduse juhataja Toomas Pärna ütles, et uudsete tehnoloogiate kasutuselevõtt on olnud BMW viimaste aastakümnete edu peamiseks mootoriks. "Säästvasse arengusse tasub panustada. Inimeste teadlikkus keskkonnaküsimustes aina kasvab. Sõnum elektri-MINI testimisest Ühendkuningriis näitab suunda, kuhu autotööstus on liikumas ja BMW Grupp veab seda arengut jõuliselt," rääkis ta.

Pärna sõnul võtab uute tehnoloogiate turuletulek, sh elektriautode seeriatootmisesse jõudmine siiski aega ning senikaua on teadliku autoostja esmavalikuks ökonoomsed ja väikeste heitmenäitajatega sõidukid. "Jätkuvalt ei suuda paljud uskuda, et MINI diiselmudeli keskmine kütusekulu on tõesti vaid 3,9 liitrit ja CO2 heitmete määr vaid 104 g/km kohta," märkis ta. Inimeste keskkonnateadlikkus ja säästlikkus näitab tõusutrendi eriti majandussurutise ajal, lisas Pärna.

MINI E testprojekti rahastab Briti valitsuse juures tegutsev tehnoloogianõukoda, mille eesmärk on innustada ja toetada tehnoloogilist innovatsiooni ülimadala süsinikdioksiidi eraldusega sõidukite kiireks turuletoomiseks. Briti testprojektiga jätkab BMW Grupp elektrimootoriga MINI E testimist oma kolmel suurimal turul – Saksamaal ja USAs on MINI E testperiood juba käimas.MINI EMINI E

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. June 2009, 12:31
Otsi:

Ava täpsem otsing