Võlakirjaemitentide majanduslik seis on läinud hullemaks

26. juuli 2009, 18:13

Võlakirju emiteerinud Eesti ettevõtete
majandusseis on võrreldes veebruariga, mil Äripäev avadas kahtlust ettevõtete
suutlikkuses võlakirju lunastada, erandeid arvestamata läinud tunduvalt
hullemaks.

Maksehäireregistrist selgub, et võlglaste ridadesse on lisandunud kinnisvaraarendajad Kakumäe Jahisadam, Macro Kinnisvara ja Kodumajagrupp, õmblusettevõte Ilves-Extra ning ehitusmaterjalide tootja Aeroc International.

Macro Kinnisvara võlgneb alates märtsist pangale rohkem kui kaks miljonit krooni, olles samal ajal maksuametile võlgu 4,9 miljonit krooni ja intressid. Kodumajagrupil on pangale kolm võlga, sh üks neist üle miljoni krooni. Maksuvõlg on kasvanud üle 90 000 krooni.

Kakumäe Jahisadama maksuvõlg on üsna väike, vaid pisut üle 3000 krooni maamaksu, kuid selle omanikfirma Baltreal Invest võlgneb pangale laenu ja liisingu eest ning maksuametile 1,4 miljonit krooni ja intressid.

Ilves-Extra maksuvõlg on paisunud suuremaks kui 600 000 krooni. Aeroc Internationalil lasub rohkem kui 400 000 kroonine maksuvõlg.

Sportland Internationali tütarfirma Sportland Eesti võlgneb 4,4 miljonit krooni makse, sellest 3,7 miljonist on ajatatud.

Artig KV on jõudnud vahepeal pankrotti minna, Kobe Investmentsi vastu on esitatud pankrotiavaldus.

Ülimalt täbar seis on kiirlaenufirmal Reval Credit, kinnisvaraarendusega tegelenud ASil Kolle ja suurärimees Oliver Kruuda kinnivarafirmal REC Varadel.

Süda Maja ja Koger Kinnisvara on suutnud võlgu vähendada ning Horizon Tselluloosi ja Paberi AS on suutnud juba mõnda aega hakkama saada maksuvõlata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. September 2009, 11:34
Otsi:

Ava täpsem otsing