Swedbanki aktsia teeb kõrglendu

18. august 2009, 14:12

Swedbanki aktsia hind on täna
Stockholmi börsil kerkinud 8,4 protsenti 70,00 Rootsi krooninini, mis on aktsia
suurim hinnatõus viimase kuu jooksul.

Bloomberg peab hinnatõusu peapõhjuseks Deutsche Banki, kes tõstis Baltimaade suurima panga aktsia soovitust varasemalt müügisoovituselt "hoiale". Kokku soovitavad Swedbanki aktsiat hoida 12 analüütikut, ostusoovituse on andnud neli ning müüa soovitavad üheksa analüütikut.

Alates aasta algusest on Swedbanki aktsia hind kerkinud 59 protsenti, aastatagusega võrreldes on väärtpaber aga 44 protsenti odavam.

Cheuvreux pangandusanalüütik Rodney Alfvén kommenteeris eile, et kuna eile avalikustatud suunatud emissioon kõrvaldab Swedbanki aktsiat survestanud ebakindluse, on aktsial nüüd omajagu tõusuruumi. Swedbanki aktsia ost on „hea tehing“, ütles analüütik, kes usub, et Rootsi panganduses on „uusemissioonide epohh“ nüüd pikaks ajaks läbi.

15 miljardit Rootsi krooni, mis on Swedbanki suunatud aktsiaemissiooni maht, on paljude analüütikute arvates piisav, et katta võimalikud laenukahjumid Balti riikidest ja Ukrainast.

Teiste seas tõstis Citigroup soovitust Swedbanki aktsiale, soovitades müügi asemel aktsiat hoida. JP Morgan aga langetas Swedbanki aktsia hinnasihi 60 Rootsi kroonilt 59 kroonile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. August 2009, 15:05
Otsi:

Ava täpsem otsing