Olari Taal: ettevõtjad pole midagi väga valesti teinud

ÄP praktikant 25. august 2009, 15:30

Keskmine Eesti ettevõtja pole suurt midagi
valesti teinud, ütles kunagine riigikogu liige, ekspankur Olari
Taal.

Mis saab Eesti ja maailma majandusest järgmisel aastal?
Kui mul täpselt sobiks seda välja öelda, teeniks ma selle vastusega päris palju raha. Mina vastangi julgelt, et ma ei tea. Ma ütlen ausalt välja. Eesti tasemel ennustustega on nii, et igaüks teab midagi ja keegi paneb ikka täppi. Aga ma ei tea, mis saab majanduses järgmisel aastal.

Mida peaksid ettevõtjad oma tegevuses ja suhtumises muutma?
Miks ettevõtjad peavad oma suhtumises muutma? Mida keskmine ettevõtja tervikuna on valesti teinud, et ta peaks oma suhtumises midagi muutma? Ma ei oska sellele küsimusele selle pärast vastata, et enne peaks keegi mulle ütlema, mida on keskmine ettevõtja valesti teinud. Minu arvates pole midagi nii totaalselt valesti tehtud. Võib-olla on natuke vooluga kaasa mindud. Siis, kui olid buumiaastad ja arvati, et kõik läheb hästi ning jõuame kommunismini.

Kes on võitjad?
Võitjad on need, kes teevad sel aastal kõvasti tööd.

Kes on kaotajad?
Kes liiga kaua jäävad passima. Need, kes täna passivad ega ole hakkajad. Ei tee tööd.

Millal lõppeb majanduskriis?
See on sama hea küsimus kui esimene küsimus. Kui Jumal on olemas, siis ta oskab seda öelda, kui ta soovib seda öelda. Nii oleks korrektne vastus.

Äripäev küsib ettevõtjatelt nende ennustusi järgmiseks aastaks seoses 24. septembril toimuva majanduskonverentsiga Äriplaan 2010. Konverentsi kohta loe siit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. August 2009, 18:07
Otsi:

Ava täpsem otsing