Rahakühveldusel 100 sees

22. september 2009, 10:01

Alles neljandal septembril võisime
rõõmustada rahakühvelduse strateegia 50%-lise tootluse üle ja nüüd, vähem kui
kolm nädalat hiljem, on rahakühveldusindeks ületanud juba 200 punkti piiri.

Eile kerkis indeks 200,92 punktini, mis teeb 17. aprillil välja käidud idee tootluseks juba 101%. Sõitu on selgelt vedanud Arco Vara aktsia, mille hind on tänaseks hüpanud 209%. Teiseks edenejaks on tõusnud Olympic EG 87%-lise liikumisega, portfelli kolmanda koha on hõivanud aga Baltika aktsia, mis on tõusnud 75%. Kõige väiksema ehk kolmandikulise tõusu on tänaseks läbi teinud Tallinki aktsia.

Rahakühvelduse strateegia idee oli lihtne - osta hirmuajal riskantseid ehk sügavalt alla müüdud aktsiaid ja hoida pöialt, et võimalikud paljud neist kriisi üle elavad. Tänase seisuga ei ole endiselt ükski neljast ettevõttest pidanud alla vanduma, olgugi, et rahaprobleemide käes vaevlevad viimaste aruannete põhjal endiselt nii Baltika kui Tallink, vähem Olympic ja Arco Vara. Strateegia nägi ette, et igasse aktsiasse paigutatakse raha võrdselt, näitlikult panime igasse aktsiasse 10 000 krooni, seega kokku investeerisime 40 000 krooni. Eilse seisuga on see summa veidi enam kui viie kuuga kasvanud 80 404 kroonile.

Nüüdseks on rahakühveldusindeks selgelt lahti rebinud ka OMXT indeksist - viimane on samal perioodil kerkinud 59%. Samas tasub taas märkida, et minevikutootlused ei tähenda sarnaseid liikumisi tulevikus.

RKi

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. September 2009, 12:13
Otsi:

Ava täpsem otsing