Siseministeerium avalikustas salastatud info

26. september 2009, 11:02

Sel ajal, kui rahandusministeerium pidas
vajalikuks salastada enda dokumendiregistris 75aastaks siseministeeriumi nõuniku
krediitkaardi taotluse, ei näinud taotleja ise mingisugust probleemi
nõuniku nime ja krediidilimiidi avalikustamises.

Sel nädalal saatis siseministeerium rahandusministeeriumile krediitkaardi taotluse, et taasavada ministeeriumi sisejulgeolekuvaldkonna nõunikule Kristo Põllule krediitkaart.

Kaardi taasavamiseks pidi siseministeerium saama heakskiidu rahandusministeeriumilt kui riigi rahakoti valvurilt. Rahandusministeeriumi dokumendiregistris on antud taotlus piiratud kõrvaliste pilkude eest asutusesiseseks materjaliks tunnistamise ja 75aastase juurdepääsupiiranguga.

Sestap küsis Äripäev siseministeeriumist, kellele kaarti taotletakse ja milline on selle krediidilimiit.

Ei läinud kaua aega, kui ministeeriumi pressiesindaja Gert-Daniel Hankewitz, kooskõlastanud elektronkirja sisu asekantsleriga, teatas, et krediitkaarti soovitakse uuesti avada ning seda asub kasutama nõunik Põllu. Kaardi krediidilimiit on 30 000 krooni.

Millisele teabele võib ja peab ühe inimpõlve pikkuse ehk 75aastase AK (asutusesiseseks kasutamiseks - toim.) juurdepääsupiirangu tagama?

"Avaliku teabe seadus näeb ette, et piirang kehtestatakse kuni vajaduse möödumiseni, aga mitte üle viie aasta. Seda võib veel üks kord kuni viieks aastaks pikendada. Selgitasime, et erisätet isikuandmeid sisaldavate dokumentide 75-aastast piirangut saab rakendada üksnes siis, kui dokument sisaldab isikuandmetega seotud seaduslikku piirangu alust (eraelu oluline riive, tervisega seotud jms delikaatsed isikuandmed, vaimsete ja füüsiliste kannatuste kirjeldus vms). Niisuguseid juhtumeid võib üksikute personalidokumentide puhul ette tulla - peamiselt puhkusekäskkirjades näidatud puhkuse aluse kaudu (nt lisapuhkus lapsinvaliidi vanematele, palgata puhkus seoses raske haigusega või lähedase surmaga). Tavaliselt ei saa personalidokumentidel piiranguid olla, kui on, siis mitte üle viie aasta," loetleb Andmekaitse Inspektsiooni peadirektor Viljar Peep erisusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. September 2009, 13:12
Otsi:

Ava täpsem otsing