Valitsus mures: suur osa eurorahast kasutamata

22. oktoober 2009, 14:22

Täna arutati valitsuskabinetis
välistoetuste kasutamist, septembri lõpu seisuga on ministeeriumid kasutanud ära
vaid 49% eelarves planeeritud 13 miljardist kroonist.

„Euroopas oleme küll kindlalt kolme hulgas, kuid arenguruumi on sellest hoolimata kõvasti,” kommenteeris toetuste kasutamist rahandusminister Jürgen Ligi. „Arvatavalt kasutatakse sel aastal ära 85 protsenti eelarves planeeritud välistoetustest.”

Siiski kasvasid välistoetuste väljamaksed toetuse saajatele septembris eelmiste kuudega võrreldes kahekordseks, eelmise aasta septembriga võrreldes neljakordseks.

Samuti vaeti muudatusi toetuste struktuuris, et suunata euroraha ka majanduskriisis prioriteetsetesse valdkondadesse.

Toetusraha kasutamise paremaks kontrolliks tegi rahandusministeerium ettepaneku seada ministeeriumidele igaks poolaastaks minimaalsed sihttasemed, mida hakatakse regulaarselt seirama. See võimaldab varakult reageerida ning vahendeid vajadusel ringi tõsta, nii et toetusraha Eesti jaoks tervikuna kaduma ei läheks.

Valitsus arutas täna ka rahandusministeeriumi esitatud ettepanekute paketti, mis võimaldab suunata rohkem toetusraha tööhõivesse, ettevõtlusesse ning teadus- ja arendustegevusse. Paketi aluseks on suvel tellitud hindamine ning ministeeriumidega peetud läbirääkimised, mille eesmärgiks oli hinnata aastaid tagasi seatud sihtide sobivust tänasesse majanduskeskkonda.

„Ühtaegu peame tegelema nii raha kasutamise kiirendamise kui ka majanduse struktuurimuudatuste toetamisega. Tööhõive, välisinvesteeringud või eksport on ühe nähtuse eri küljed, mida raha ümbertõstmisega eri meetmete ja projektide vahel tõhusamalt saavutada tahame,” ütles rahandusminister.

Ettepanekute paketti arutatakse edasi teisipäevasel kabinetiistungil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. October 2009, 14:40
Otsi:

Ava täpsem otsing